Alt Coin

Bu Altcoin Kepenk İndiriyor: Skandal Büyüdü, Fiyat Çöktü!

Wonderland isimli bir altcoin ve merkeziyetsiz finans projesinin (DeFi) kurucu ortağı, bir topluluk oylamasının akabinde harekete geçmeye hazırlanıyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Altcoin proesinin kurucu ortağı harekete geçti: Fiyat düştü

30 Ocak’ta Wonderland kurucu ortağı Daniele Sestagalli, Avalanche tabanlı rezerv döviz deneyinin sona erdiğini tweetledi. Ayrıyeten bölünmüş topluluğun “başarısız olduğumuz manasına geldiğini” ekledi. Projeyi kurtarmak yahut sona erdirmek için oylama, Sestagalli’nin eski ortağı ve Wonderland hazine lideri Michael Patryn’den (‘0xSifu’ takma adlı) geçen hafta sonunda istifa etmesini istemesinden sonra geldi. İsmini birkaç kere değiştiren Patryn’in kapatılmış Kanada kripto borsası QuadrigaCX’in kurucu ortağı olduğu sansasyonel bir halde ortaya çıktı. Ayrıyeten daha evvel kredi kartı dolandırıcılığından karar giymiş ve 2000’lerin başında ilgili birkaç cürümden hatalı bulunmuştu.

Wonderland idare forumunda birkaç faal oy vardı, lakin projeyi sona erdirmek ve hazineyi sahiplerine geri vermek için yapılan oylamanın yüzde 55’i onu kurtarmak için ve yüzde 45’i de dağılma lehineydi. Sestagalli, bölünmenin ileriye dönük tek bir yol ile sonuçlandığını söyledi. Takımın vazifesinin token sahiplerinin iradesini göstermek olduğunu, oylamanın yüzde 50/50’ye epey yakın olduğundan ileriye dönük atılması gereken tek adımın geri ödeme yapmak olduğunu belirtti. Takımla yeni bir teklif üzerinde çalıştığını da kelamlarına ekledi.

Projeyi batmaktan kurtarmak için bir dizi alternatif teklif ileri sürüldü. Bunların ortasında, Wonderland ve DeFi protokolü Abracadabra’nın birleşmesi üzere tartışmalar da yer alıyordu. Ek olarak, 31 Ocak’ta, “Frogs” olarak bilinen topluluk üyeleri tarafından Wonderland 2.0 için uzun bir teklif yayınlandı ve mevcut protokol ve hazinenin daha şeffaf bir yönetişim sistemi ile yeni bir DAO yapısına geçişi önerildi. Projenin yer aldığı Terra ekosistemi ve Wonderland’in TIME tokenı bu durumdan etkilendi. TIME, yüzde 60 düşerken LUNA yüzde 10 paha kaybı yaşadı. TIME, yazım sırasında hafif toparlanmış üzere görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.