Alt Coin

Bu Altcoin Projesi Hacklendi: ETH’ler Cebe İndirildi!

Merkezi olmayan arazi mülkiyeti deneyi sunan altcoin projesi CityDAO, oyun anında iletileşme sitesi Discord’da dolandırıcılar tarafından 95.000 dolarlık bir hack’in kurbanı oldu. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Altcoin projesi nasıl hacklendi?

Kümenin Twitter hesabına nazaran, bir saldırgan projenin Discord’daki yönetici hesaplarından birini hackledi. CityDAO Pazartesi günü attığı tweet’te şu uyarıyı yaptı:

Acil Durum Bildirimi. Bir CityDAO Discord yönetici hesabı atağa uğradı. Arazi durumu yoktur. Cüzdanınızı bağlamayın.

CityDAO’nun kurucuları, bir ‘Blockchain şehri’ inşa etmek gayesiyle Kasım ayında Wyoming’de 40 dönümlük arazi satın aldı. Projenin gayesi, ‘vatandaşların’ Non Fungible Token’ler (NFT) biçiminde arazi satın aldığı, merkezi olmayan yönetişime sahip bir kent inşa etmek. CityDAO, kelam konusu NFT’leri satın alma fırsatları olduğunda ‘land drop’lar olarak bilinen ihtarlar göndermek için Discord’u kullanıyor.

Saldırgan, yöneticinin ele geçirilmiş hesabından geçersiz bir ‘land drop’ yayınladı ve bu süreçte 29,67 ETH’yi (95.000 dolar) cebe indirdi. Etkilenen yönetici Lyons800, daha sonra akının ‘Discord’dan gelen saçma bir güvenlik ihlali’ olduğunu tweet’ledi.

Bu, bir aydan kısa bir müddet içinde Discord üzerinden ikinci bir büyük atağa işaret ediyor. 21 Aralık’ta, Justin Kan’ın NFT platformu Fractal, birisinin yeni bir NFT’yi tanıtan kullanıcılara uydurma bir ilişki vermek için projenin hesabını hacklediği ve yaklaşık 150.000 dolar ile kaçtığı bir ihlale maruz kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.