Alt Coin

Bu Altcoin Selloff Altında: Yüzde 50 Çakılabilir!

Stablecoin’ler için likidite kaynağı Terra (LUNA), bir baş-omuz formasyonu eşliğinde düşüş eğilimini sürdürüyor. Analistlere nazaran altcoin, takviye olarak muteber, çok aylık hareketli bir ortalamayı test ederken muhtemel bir toparlanmaya işaret ediyor. Yüzde 50 düşüş mümkün mü? Analistlerin kestirimlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Altcoin düşüş riskiyle karşı karşıya

CRYPTOPIKK tarafından paylaşılan teknik tahlile nazaran, Terra (LUNA), baş-omuz formasyonu geliştikçe, önümüzdeki haftalarda 25 dolara düşebilir ve bu da %50’lik bir fiyat düşüşüne işaret ediyor. Bu ortada, baş ve omuz kırılması dengeli görünüyor ve devam eden düşüş trendinin gereğince güçlü olduğunun altını çiziyor. Birebir vakitte, Terra için daha fazla düşüş riskini artırıyor.

LUNA’nın günlük momentum indikatörleri, bilhassa RSI ve para akışı endeksi (MFI), her ikisi de kendi çok satım bölgelerine girdi ve bu kimilerinin bir satın alma sinyali olduğunu düşünebilir. CRYPTOPIKK, LUNA fiyatının toparlanmasını sağlayabileceklerini kabul etti, lakin “eğilim hala aşağı gidiyor üzere görünüyor” dedi.

Taban nerede?

LUNA, başta Fed kararı olmak üzere güçlü makroekonomik katalizörlerin baskısı altında süreç görürken, düşüş görünümü ortaya çıkıyor. Fed, Mart ayına kadar 120 milyar dolarlık varlık satın alma programını büsbütün gevşetecek ve akabinde mevcut sıfıra yakın düzeylerinden birinci faiz artırımı yapacak. Sıkı para siyasetleri gevşerken yükseliş gösteren varlıklara ziyan vermeye başladı. Buna ABD borsasının ve Bitcoin’in (BTC) birtakım kısımları dahil. Bu nedenle, LUNA, bilhassa BTC’nin %11,50 yararlarına karşı yıldan yıla %3,200’lük bir kârın üzerinde bulunduğundan, devam eden piyasa belirsizliğine karşı Bitcoin’in kayıplarını takip ediyor üzere görünüyor.

Bir finansal varlık olarak kısa geçmişinde, LUNA’nın düşüş trendleri, 50 haftalık SMA ortalamasını (aşağıdaki grafikte mavi çizgi) dayanak olarak test ettiği için tipik olarak tükendi. Bu fiyat tabanı, yazım sırasında 30 dolara yakın.

Bu ortada, günlük vakit çizelgesi grafiğinde LUNA, potansiyel bir toparlanma için 200 günlük EMA’yı ediyor. Bu olursa, üstteki grafikte gösterildiği üzere, LUNA’nın bir sonraki üst taraflı gayesi 75 dolara yakın görünüyor. Bilakis, 200 günlük EMA dalgasının altında belirleyici bir hareket, baş ve omuz formasyonunu 25 dolara gerçek tetikleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.