Alt Coin

Bu Altcoin, Tek Haberle Yükseldi: Pekala Sırada Ne Var?

Litecoin (LTC), altcoin piyasasını takip ediyor ve bugünkü seansta yeşilde süreç görüyor. LTC fiyatındaki artış, Bitcoin ve Ethereum üzere önder kriptoların güçlü toparlanma atılımıyla paraleldi. Ayrıyeten, daha kısa vakit dilimlerinde yükseliş momentumu gösteriyor ve önümüzdeki haftalar için beklentileri artırıyor. İşte sıradaki gelişmeler…

Litecoin’in fiyatı neden yükseldi?

Yükselişin nedeni, LTC’nin MimbleWimble güncellemesinin beta basamağını yakın vakitte duyurulması. Analistlere nazaran bu gelişme Litecoin üzerinde uzun vadeli yükseliş tesiri yaratabilir. MimbleWimble, üzerine vakit harcanan bir gelişim sürecinden geçti ve topluluk tesirini merakla bekliyor.

Litecoin Vakfı ve MimbleWimble’ın baş geliştiricisi David Burkett, duyuruyu Twitter üzerinden yaptı. Burkett, aşağıda görülen MWEB uzantısını kullanarak birinci LTC adreslerini yayınladı. Paylaşımın akabinde Litecoin, 103.78 dolar taban düzeyinden kademeli olarak 115.78 dolara ulaştı.

Kriptokoin.com olarak derlediğimiz, Flow (FLOW), Sandbox (SAND), Theta Fuel (TFUEL) ve 2 metaverse coin’den son gelişmelere buradan ulaşabilirsiniz.

MimbleWimble ile altcoin projesi neler kazanacak?

Geliştiriciler, 2019’da MimbleWimble üzerinde çalışmaya başladı ve Vakfın açıkladığı üzere, saklılık ve güvenliğinde ek güzelleştirme ile Litecoin’in Core 0.21.2 sürüm adayının bir modülü olacak. Yükseltmenin önümüzdeki aylarda mainnet’te aktifleştirilmesi bekleniyor. Vakıf, Quarkslab tarafından yetenekleri hakkında yayınlanan bir raporu ortaya çıkarırken yükseltme hakkında şunları söyledi:

Protokol, Litecoin geliştiricileri tarafından aylarca daha fazla inceleme ve teste ek olarak, Blockchain üzerindeki süreçlerin kapalılığı hakkında bedelli yeni güvenlik geliştirmeleri sağlar.

Litecoin (LTC) için sırada ne var?

Litecoin, topluluğun ve madencilerin yükseltme kodunu aldıktan çabucak sonra MimbleWimble için sinyal vermeye başlayabileceklerini açıkladı. Üstte belirtilen eşiğe ulaşıldığında, bu teklifin uygulanması için aktifleştirme tarihi kilitlenecek. Madenciler, Blockchain’e dahil edilecek her bir Litecoin bloğunda “versiyon” ismi verilen bir alan kullanarak oy kullanabilecekler. Geliştirici Davis Burkett yükseltme hakkında şunları söylüyor:

MWEB, Litecoin’in evriminde kıymetli bir sonraki adımdır. İsteğe bağlı kapalılık MWEB, kullanıcıya küçük günlük eşyalar, maaşlar ve hatta bir konut satın almak için dikkate paha ve gerekli müdafaa sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.