Alt Coin

Bu Altcoin Uçarak ATH’yi Gördü! İşte Yükselişin Sırrı

Stablecoin kesiminin kripto içindeki büyümesi, 2021’in en tesirli gelişmelerinden biri oldu. Kullanıcıların CRV stake etmelerini ve gelirlerini arttırmayı amaçlayan Convex Finance, birkaç kıymetli borsa listelemesinin akabinde kilitli toplam bedelinin (TVL) tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine ulaştığını gördü. Analist Jordan Finneseth, altcoin projesinin bu performansı için 3 unsur sıralıyor. İşte ayrıntılar…

Altcoin projesi TVL’de rekor kırdı

Convex Finance, birkaç kıymetli borsa listelemesinin akabinde kilitli toplam pahasının (TVL) tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine ulaştığını gördü. Stablecoin’ler, toplam kıymetleri 162 milyar doları geride bıraktığı için genişleyen DeFi ekosisteminin ayrılmaz bir modülü oluyor. Bu alanda kullanıcılarının getirileri en üst seviyeye çıkarmak için CRV stake etmelerini amaçlayan Convex Finance, TradingView datalarına nazaran 4 Aralık’ta 18,79 dolara düşmesinden bu yana CVX token’in fiyatının %215 artarak 27 Aralık’ta 60,22 dolar ile yeni ATH ulaştığını gösteriyor. Gelin yükselişin nedenlerine göz atalım…

Yeni varlıkların ve LP havuzlarının lansmanı

Aralık ayında Convex Finance’in güçlenmesinin bir nedeni, Convex platformunu desteklemek için likidite sağlamaya yönelik yeni fırsatlar da dahil olmak üzere yeni varlıkların eklenmesi oldu. Yakın vakitte Convex, gelişmekte olan Frax Finance stablecoin ekosistemine takviye ekleyerek Curve Finance’e odaklanmasının ötesine geçeceğini duyurdu.

Altcoin projesi yeni borsalarda listelendi

CVX’in fiyatını ve süreç hacmini artırmaya yardımcı olan ikinci bir faktör, tokenin 22 Aralık’ta Binance ve 23 Aralık’ta Huobi Küresel dahil olmak üzere birçok önde gelen borsada listelenmesiydi. Bu iki borsa listesinin akabinde CVX’in fiyatı 36 saatten kısa bir müddette %42’lik bir çıkarla 34.83 dolardan 45.76 dolara yükseldi. CVX ayrıyeten 26 Kasım’da kripto para borsası OKEx’te listelendiğinde bedelinde bir artış elde etti.

Büyüyen TVL havuzları

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Defi Llama bilgilerine nazaran, Convex Finance’in artan gücünü gösteren üçüncü öge, 29 Aralık’ta 19.49 milyar dolarlık yeni rekor pahaya ulaşan protokole kilitlenmiş toplam bedeldir. Bu istikrarlı artış, Convex Finans’ı Aave’in arkasındaki DeFi’nin tamamında TVL’de üçüncü sıraya yükseltti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.