Alt Coin

Bu Altcoin’de Ağ Sorunu: Büyük Tasfiye Yaşandı!

Solana, kripto piyasası çöktüğü için bu hafta sonu yeniden yüksek ağ tıkanıklığı yaşadı. Altcoin projesindeki tıkanıklık, DeFi kullanıcılarının kredi teminatlarını tamamlamasını engelledi ve bir tasfiye telaşına neden oldu. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Altcoin DeFi kullanıcıları tıkanıklık nedeniyle tasfiye edildi

Solana DeFi kullanıcıları, bu hafta sonu kripto kan banyosunda en çok etkilenenler ortasındaydı. Solana ağı, Bitcoin, Ethereum ve Solana üzere kripto varlıkları düştüğü için Cuma gününden Cumartesi gününe kadar tekrar tıkanıklık meseleleri yaşadı. Solana son aylarda, bilhassa de ağın 18 saatlik bir kesintiye uğradığı Eylül ayında benzeri meselelerle karşılaşmış olsa da, bu sorun Solend üzere DeFi platformlarından varlık ödünç alan kullanıcılar üzerinde önemli bir tesir yarattı.

SOL, son birkaç gün içinde piyasa çapında bir gerilemenin ortasında çöktü ve Perşembe günkü 143 dolardan Cumartesi günü 90 dolara düştü. Sonuç olarak, kredi alan birden fazla DeFi kullanıcısı, tasfiye edilmekten kaçınmak için teminatlarını tamamlamaları gerektiğini fark etti. Bu, kullanıcıların ekseriyetle piyasa çöküşleri sırasında teminatlarını tamamlamaları için gayret etmeleri gerektiği manasına geliyor. Bu hafta sonu, birçok Solana kullanıcısı, ağ çok sıkışık olduğu için teminatlarını tamamlamakta zorlandı.

Tasfiye memurları ve borçlular, SOL çöktüğü için süreçlerini göndermek için yarıştı, lakin tasfiye memurları daha başarılı oldu. Solana Labs kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, Cumartesi günü attığı bir tweette ‘botların çift TX gönderdiğini’ söyledi ve ağda devam eden tıkanıklık sıkıntısının Solana’nın 1.9 ana ağ sürümünde düzeltileceğini açıkladı. Solana’nın en büyük borç verme protokolü Solend, Pazar günü erken saatlerde tasfiye problemini kabul etti. Projenin ardındaki takım, sorunun ‘acı verici bir formda farkında olduğunu’ ve etkilenenlere geri ödeme yapmanın bir yolunu aradığını doğrulayan bir tweet yayınladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.