Alt Coin

Bu Altcoin’de Büyük Skandal: Kurucu Fonları Aklamaya Başladı!

DeFi odaklı altcoin projesi Wonderland’in kurucu ortağı Daniele Sestagalli, 30 Aralık’ta Avalanche tabanlı rezerv döviz deneyinin sona erdiğini tweetlemiş ve TIME tokeni çöküşe sürüklemişti. Son gelişmelerde skandal kurucu ortak, fonları yaygın olarak bilinen bir kripto para karıştırıcısı ile takip edilemez hale getiriyor.

Wonderland kurucu ortağı kara para aklama sürecini başlattı

QuadrigaCX ile ilgili geliştirici ve Sifu olarak da bilinen eski hükümlü Michael Patryn, fonların izini kaybettirmek için kripto para karıştırıcı (mixer) tahlillerine başvuruyor. Projenin kurucu ortağı 1.000 ETH’yi miksere taşıdı. Bunun ardındaki mantık şimdi net değil. Fakat, Wonderland topluluğuna nazaran miksere gönderilen fonların direkt hazineden çalınıp çalınmadığı hala meçhul. Öbür yandan, çok sayıda üye yasal olarak alınan fonlarla uğraşmak için kara para aklama hizmetlerini kullanmaya gerek olmadığını belirtti.

Karıştırma yazılımında yapılan süreçler kısa mühlet evvel gerçekleşti. Ne yazık ki, süreç tamamlandıktan sonra karıştırma mukavelesine gönderilen kripto paraları izlemenin bir yolu yok. TIME token, proje topluluğunda meydana gelen tatsız olaya şimdi büyük bir reaksiyon vermedi.

Altcoin projesinin son durumu

Skandal kurucunun ortağın QuadrigaCX Kanada kripto borsası ile ilgili birinci satın alımı, kripto dedektifi zachxbt tarafından yapıldı. Birinci soruşturmanın akabinde, kısa müddet sonra ortaya çıkan sayısız ispat, toplumda skandallı bireyi oylamaya çalışan bir paniğe neden oldu. Projenin kurucularından biri, toplumu Sifu’nun dürüstlüğüne ve şeffaflığına ikna etmeye çalışırken, oylama Patryn’in projeden çıkarılması istikametinde sonuçlandı. Kısa bir mühlet sonra, hazinenin inancına ait oylama başladı. Birtakım üyeler hala Patryn’in dürüstlüğüne ikna olmuş durumda ve kara para aklama servislerine yapılan son süreçlerin, son iki haftadır gözlerden uzakken yalnızca biraz mahremiyeti geri kazanmanın bir yolu olduğuna inanıyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, oynama sürecinin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.