Alt Coin

Bu Altcoin’de Hack Tehlikesi: Havuz Boşaltıldı ve Fiyat Çöktü!

Stake platformunda bir kusurun keşfedilmesinin akabinde, Blockchain oyun devi Illuvium, bir saldırganın para çekmesini önlemek için Uniswap havuzundaki tüm fonları boşalttı. Bunun üzerine Uniswap havuzunda Ethereum ile süreç gören altcoin Escrowed Illuvium (SILV) fiyatı yüzde 99 düştü. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Hack riskiyle altcoin havuzu boşaltıldı

Bu sert atak, DeFi ve play-to-earn projelerinde sıklıkla karşılaşılan hack olaylarının akabinde geldi.  Grup, geçtiğimiz gün attığı bir bir tweet’te, başlangıçta bir güvenlik açığı keşfettiklerini, “hiçbir fonun tehlikeye atılmadığını” ve para basma kontratlarının (mint) süreksiz olarak duraklatıldığını söyledi. Bununla birlikte, Kasım ayından bu yana dikkat çeken bir sürecin gerçekleştiği görülüyor. Bu süreçlere nazaran kimi adresler, nizamlı olarak Illuvium’un idare tokenı ILV’yi yatırarak akabinde daha büyük ölçüde token çekti.

Salı günü öğle 2’de başlayan havuz boşaltma süreçleri sonrası sILV’nin süreç fiyatı 500 dolardan 5 dolara indi.  Projenin resmi Discord sunucusundaki bir bildiriye nazaran, kurucu ortak Aaron Warwick, “Bir güvenlik açığını durdurmak için, SILV havuzunu kurtarma adımını atmak zorunda kaldık” yazdı. Warwick, takımın “aşırı şartlarda başvurulabilecek bir backstop multisig’e sahip olduğunu” ekledi.

Takım, süreçleri yürütmek, tokenları basmak ve ETH için satmak için çoğunluğa gereksinim duyan makul protokol içi izinlere sahip bir adres olan bu multisig cüzdanını kullandı. Grup havuzu büsbütün boşaltmayı başarmadan evvel saldırganın ETH olarak ne kadar SILV kazanabildiği şu anda muhakkak değil. Yazım sırasında Escrowed Illuvium (SILV) 535 dolardan 5 dolara gerileyerek yüzde 99’luk bir düşüş yaşamışken Illuvium (ILV) yüzde 2.64’lük bir düşüş ile 992.14 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.