Alt Coin

Bu Altcoin’de Korkutan Patern: “Fiyat Yüzde 50 Düşebilir!”

Analist Yashu Gola’ya nazaran, tanınan altcoin MATIC aykırı çevrilmiş fincan ve kulp desenini işaret ettiği için poligon fiyatı %50 düşme riski taşıyor. Düşüş eğilimi gösteren teknik heyetim, aşağı taraflı fiyat amaçlarını karşılamada %62’lik bir muvaffakiyet oranına sahip. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

“Bu altcoin sert düşebilir”

Polygon (MATIC), 27 Aralık 2021’deki 2,92dolarlık rekor düzeyinden %40’tan fazla düştü. Lakin klasik bir teknik göstergeye inanılırsa, tokenin önümüzdeki seanslarda daha fazla düşüş talihi var. MATIC’in yakın vakitte yükselişten düşüşe geçişi, akabinde üste gerçek bir toparlanma, zıt çevrilmiş bir kap ve kulp deseni üzere görünen bir şeyin oluşmasına yol açtı. Analiste nazaran “mükemmel” bir senaryoda, zıt çevrilmiş kap ve kulp kurulumları ileride bir gerileme için taban hazırlar. Bu nedenle, MATIC “kulp” aralığından, yani hacimlerde bir artışın eşlik ettiği bir düşüşten düşüş eğilimini kırarsa, gelecekte mevcut fiyatlarının yaklaşık %50 altına, 0,86 dolara düşebilir.

Polygon’un çok düşüş görünümü, 2022’de daha geniş bir kripto piyasası düzeltmesinin ortasında ortaya çıktı. Polygon’un piyasa bedeli 18.10 milyar dolardan 12.96 milyar dolara düştü ve MATIC’in token başına fiyatı birebir devirde %30’un üzerinde bir düşüşle 1.734 dolara düştü. Bununla birlikte, teknik bir takviye birleşimi, tokenin yükseliş umutlarını canlı tuttu. Detaylı olarak, MATIC’in 200 günlük üstel hareketli ortalaması ve çok aylı üst eğimli bir trend çizgisi biçimindeki iki dayanak düzeyi MATIC’in düşüş eğilimini sınırlamasına yardımcı oldu.

Bununla birlikte, üst istikametli bir geri çekilme, MATIC’in, negatif eğimli bir trend çizgisi halinde yakın bir direnç düzeyini yine test etmesine neden olacak üzere görünüyor. Sonuç olarak, yükseliş sistemi lakin belirleyici bir toparlanma, yani süreç hacimlerinin yanı sıra fiyatların artması durumunda ortaya çıkabilir. Aksi takdirde, MATIC, tecrübeli analist Tom Bulkowski’ye nazaran %62 muvaffakiyet oranına sahip olan aksi çevrilmiş kap ve sap modelini doğrulama riskini alacak. Bu nedenle, PolygonScan.com tarafından sağlanan bilgilere nazaran, Polygon’un günlük etkin adresleri (DAA), 2021’in başında 759’a kıyasla günde ortalama 300.000 civarında. Panther Research’teki analistler, artan DAA’sı ETH fiyatlarındaki artışla kontaklı olan Ethereum’u referans olarak göstererek, yükselen bir DAA’yı MATIC için yükseliş olarak kıymetlendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.