Alt Coin

Bu Altcoin’de Kuşkulu Hack Saldırısı: Fiyatı Çakıldı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) alanı sunduğu pek çok fırsatın yanı sıra riskleriyle de biliniyor. Bu stil merkeziyetsiz pek çok proje, hack atakları ile karşılaşıyor. Bu sefer, DeFi ve NFT aracı Dego Finance’in taarruza uğradığı bildirildi. Bunun akabinde Dego’nun altcoin projesi DEGO sert bir düşüş yaşadı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Dego Finance, akına uğradı

Dego Finance, 10 Şubat’ta atağa uğradı. Kısa bir mühlet sonra, mahallî idare ve öz sermaye tokenı DEGO’nun mevduatlarını kapatmak için Binance, Kucoin ve Gate.io üzere önde gelen kripto para borsalarıyla güçlerini birleştirdi. Protokol ayrıyeten kayıpları azaltmak için Uniswap, Poloniex, PancakeSwap, WazirX üzere platformları da birebirini yapmaya çağırdı. Dego Finance’in resmi Twitter hesabı, Uniswap ve PancakeSwap üzere merkeziyetsiz borsalarda likidite sağlayan adresinin ele geçirildiğini tez etti.

Sonuç olarak, grup tarafından sağlanan DEGO çiftlerinde likidite boşaltıldı. DeFi platformu ayrıyeten hacker’lara kendileriyle irtibata geçmeleri için davette bulundu. Grup, aşağıdaki tabirleri kullandı. Blockchain güvenlik ve analitik şirketi Peckshield’e nazaran, istismarcılar Dego Finance’in yanı sıra GameFi Incubator Cocos-BCX’ten 10 milyar dolardan fazla para çekti. Şirketin bilgileri, Binance Smart Chain (BSC), Ethereum ve Cronos’a ilişkin 13 adresten gelen fonların boşaltıldığını gösterdi.

Altcoin fiyatı, hack haberiyle darbe aldı

Dego Finance, 2020’de piyasaya sürüldü ve hem DeFi hem de NFT araçları sundu. Kullanıcıların, açık artırma ve ticarete ek olarak, NFT’leri basmasına müsaade veren bir açık NFT ekosistemi olduğunu sav etti. Ayrıyeten, Blockchain teşebbüslerinin kullanıcı tabanını artırmasını, tokenları dağıtmasını ve daha çeşitli NFT tabanlı uygulamalar geliştirmesini kolaylaştırmak için zincirler ortası bir altyapı sunuyor. Mart 2021’de Binance, projeyi Innovation Zone’da listelediğini duyurdu. Dego Finance’in tokenı olan DEGO, hack’in akabinde önemli bir darbe aldı. Fiyat, 4.59 dolardan 3.61 dolara kadar geri çekildi. DEGO, yazım sırasında 4 doların biraz üzerinden süreç görüyor. Geçtiğimiz günlerde fiyat yükseldiği için kimileri bunun bir “rug pull” olduğunu sav ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.