Alt Coin

Bu Altcoin’de Neler Oluyor? Tokenler Piyasaya Boşaltılıyor!

Piyasaya yeni sürülen bir altcoin projesi, kullanıcıların 187.000 dolar pahasındaki 58 Ethereum (ETH) kaybetmesine neden oldu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Altcoin projesi için “ponzi” savları

Ethereum kullanıcılarının ağ süreçlerinde toplamda ne kadar gas fiyatı harcadıklarını gösteren kolay bir hizmet olan Fees.wtf, bu sabah erken saatlerde WTF tokenini yayınladı. Kullanıcılar, bu hizmet ile ne kadar gas harcadıklarını görmek için cüzdan adreslerini web sitesine girdiler. Duyurulan bir airdrop’ta, kullanıcılar hizmetin premium versiyonuna ömür uzunluğu erişim sağlayan WTF tokenlarını ve bir “Rekt” NFT’sini talep edeceklerdi. Bunun, 0.01 ETH’ye mal olduğu bildirildi.

WTF token lansmanı çılgın bir başlangıç ​​yaptı. Bildirildiğine nazaran, kullanıcılar binlerce dolar kaybetti. Bir bot, 187.000 dolara muadil olan 58 ETH ile ortadan kayboldu. Airdrop öncesinde, fees.wtf, birinci lansmanın 100 milyon WTF sunacağını duyurdu. Ülkü olarak, dolanımdaki arz, projenin token iktisadının ana cazibesi olmalıydı, fakat işler planlandığı üzere gitmedi. Botlar açılış saatlerinde çılgınca ticaret yaptı, akabinde, büyük ölçüde fonla bir bot ortadan kayboldu. Toplumsal ağlar, binlerce dolar kaybeden airdrop iştirakçilerinin şikayetleriyle dolup taştı. WTF takımı, airdroptan iki saat sonra aşağıdaki üzere bir açıklama yaptı:

Lansmanın çabucak akabinde yalnızca küçük bir ölçü likidite vardı ve 100’lerce ETH’yi bir yahut iki ETH likiditesi olan bir havuza gönderen botlar vardı. Ayrıyeten süreçte yüksek değişim yaşadılar ve esasen tüm ETH’lerini boşaltan başka botlar tarafından sıkıştırıldılar.

Bu, WTF geliştiricilerinin likidite havuzu idaresinin havuzu açıkta bıraktığı manasına gelir. Düşük likidite nedeniyle, botlar WTF tokenının fiyatını manipüle edebildi ve WETH karşılığında satabildi. Bot, WTF tokenlerinin yanı sıra ve Rekt NFT’yi talep etmeye çalışan likidite sağlayıcılarından da çaldı. Birtakım kullanıcılar airdrop’u ve genel olarak projeyi bir Ponzi dolandırıcılığı olarak nitelendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.