Alt Coin

Bu Altcoin’de Rug Pull Alarmı: Fiyat İnanılmaz Çöktü!

BNB Heroes altcoin projesi Binance Akıllı Zincir üzerine inşa edilmiş bir P2E projesi olarak dikkat çekmişti. Artık bu projenin rug pull çıktığı bildiriliyor. Halı çekme olarak da bilinen Rug Pull söylentileri BSC tabanlı oyun platformu tokeninin kısa mühlet içinde yüzde 70 paha kaybetmesine yol açtı. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bu altcoin için rug pull/halı çekme opersyonu

Alınan bilgilere nazaran Binance Smart Chain tabanlı bir P2E platformunun tokeni olan BNBH 1 saat üzere bir müddette %70 oranında çöktü. Yatırımcılar BNBH’nin web sitesine ulaşmazken Twitter hesabında ise uzun vakittir hareketlilik görülmediği söyleniyor. BSC üzerine inşa edilmiş bir “play to earn” projesi olan kelam konusu projenin bir tıp dolandırıcılık olan “halı çekme”/rug pull çıkması yatırımcılarını hem üzdü hem de mağdur etti. Blokchain güvenliği ve data tahlili şirketi olan Peck Shield’den alınan bilgilere nazaran yaşanan meselelerin gerisinde proje başkanı olduğu sanılıyor.

Üstte bahsedildiği üzere projenin fiyatında meydana gelen yüzde 70 çöküş sonucunda fiyat 0.0062 dolar civarına kadar düştü. Fiyatttaki bu kadar büyük bir düşüş yatırımcıları derin hayal kırıklığına uğrattı. Düşüşten evvel BNBH fiyatı 0.020 dolar civarındaydı. Kripto para piyasaları sağladığı saysız avantajların yanı sıra içerdiği kimi risklerle de gündeme geliyor. Bu risklerin başında ise BNBH olayında da görüldüğü üzere rug pull tehlikesi geliyor. BNBH platformunda oyuncular kazandıkları oyunlar ve çeşitli tecrübeleri sonucunda ödül olarak BNBH kazanıyordu. Kripto piyasalarda yatırım yapmadan önce her bir yatırımcının etraflıca araştırma yapması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.