Alt Coin

Bu Altcoin’de Rugpull Olayı: Bu Coin’den Milyonluk Çalındı!

Metaswap Gas’ın (MGAS) beklenmedik fiyat düşüşünün akabinde projenin toplumsal medya hesapları silindi ve PeckShield’ın “rug pull” savı doğrulandı. Yaygınlaşan “DeFi hack” ve “rug pull” olaylarının perde ardında, bölümdeki birtakım gelişiciler Aralık ayı başlarındaki büyük düzeltme akabinde projeleri terk ediyor. Son haberlerde, kullanıcıların 3.8 milyon kaybettiği Metasdao’dan geldi. Altcoin projesine ilişkin fonlar TornadoCash aracılıyla izlenemez hale getiriliyor.

Düzeltmenin akabinde gelişiciler gemiyi terk ediyor

PeckShield Blockchain güvenlik firması, Metadao’dan 800 ETH taşındığını bildirdikten birkaç saat sonra “rug pull” argümanları doğrulandı. PeckShield tweet’inde, Etherscan üzerinden izlediği TornadoCash fon karıştırıcısında birden fazla süreç tespit etti. Bu platform yasa dışı ve para aklama faaliyetlerinde kullanıldığı için birçok ülkede yasa dışı olarak kabul edilir. Firma transfer geçmişini yayınlarken, akıllı mukavelelerin durdurması ve stake yapılmaması gerektiği konusunda uyardı.

Tüm toplumsal medya hesaplarını silen altcoin projesinin adresleri “Metadao rug pull” olarak işaretlendi ve yakından takip ediliyor. Şu anda bu adreslerde 46 ETH tutuluyor ve 75’i geçtiğimiz saatlerde taşındı. Daha evvel cüzdan 50’den fazla süreç yaparken toplam 180 süreç gerçekleştiriyordu. Fakat, çalınan fonlar Tornadocash işlem karıştırıcına alındığı için izlenmesinin büyük olasılıkla imkansız olduğu manasına geliyor.

Altcoin yatırımcıları BSC ağında da kaygılı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere daha evvel Ethereum’a ek olarak Binance Smart Chain’e dayalı diğer bir protokol 1.100 BSC çalarak yatırımcılarına hayal kırıklığına uğrattı. Buradaki toplam ziyan 3.2 milyon dolara kıyasla nispeten düşük kalırken, kullanıcılar sanayinin genel güvenliği konusundaki kaygılarını lisana getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.