Alt Coin

Bu Altcoin’e Dikkat Edin: Honeypot Dolandırıcılığı Gizli!

Blockchain güvenlik firması PeckShield tarafından yayınlanan bir ikaza nazaran, tanınan göğüs coin Floki Inu’nun bir kopyası olan altcoin Snowflake Floki, bir “honeypot” dolandırıcılığı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Güvenlik firmasından bu altcoin projesine yönelik ikaz

PeckShield, Snowflake Floki’nin bir dolandırıcılık örneği sergilediğine dikkat çeken bir ikaz yayınladı.  Bir honeypot (bal küpü) sahtekarlığı, kullanıcıları tokenları satma yeteneğini devre dışı bırakırken satın almaya zorlar. Alıcıların parası, tüm para çekme süreçlerinin irtibatı kesildiğinden, mukavelede faal bir formda sıkışıp kalır. Tipik olarak, dolandırıcılar, kendi cüzdanları dışındaki başka tüm cüzdanları kara listeye alır. Bu çeşit bir dolandırıcılık yeni değil. Ethereum kullanıcıları yıllardır honeypot uğraşıyor. Binance Smart Chain, token çıkarmak için daha ucuz olduğundan, bu tıp dolandırıcılıklar tanınan akıllı mukavele Blockchain’de de yaygın bir olay haline geldi.

Snowflake Floki, Pazartesi günü Binance Smart Chain tarafından desteklenen merkezi olmayan bir platform olan PancakeSwap’te piyasaya sürüldü ve birtakım takipçiler anında kırmızı bayrağı fark etti. Başarısız olmasa da bal küplerini tespit etmenin artık kolay bir yolu var. Bir honeypot dedektörü, muhakkak bir kripto para ünitesi projesinin bir dolandırıcılık olup olmadığını belirleyebilmek için alım satım sürecini simüle ediyor.

Buna emsal bir dolandırıcılık da Ekim ayının sonlarında yaşandı. Netflix’in hit hayatta kalma drama dizisi Squid Game’den esinlenilen bir token, fiyatı kısa müddette büyük bir süratle fırladıktan sonra ana akım medyada manşetlere taşındı. Lakin bir sorun vardı: Token fiyatını şişirmede kilit rol oynayan yerleşik “damping tedbire mekanizması” nedeniyle alıcılar onu satamadı. Dolandırıcılar, şimdiki olaylar yahut göğüs coin’lerden yararlanmaya çalışmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.