Alt Coin

Bu Altcoin’e Dikkat: Evvel Fırladı, Sonra Dolandırdı!

Uydurma bir MetaMask yönetişim token’i, rug pull operasyonundan evvel %2600 pahalandı ve bu süreçte yüzlerce altcoin yatırımcısını dolandırdı. Token’e dair airdrop söylentileri, bir müddettir Twitter’da yaygınlaşıyor. Dolandırıcıların yararlandığı ve birkaç yüz kullanıcıyı kendi planlarına çekmeyi başardığı görülüyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

“MASK” isimli uydurma bir token oluşturuldu

MetaMask, Ethereum için en tanınan bir cüzdandır ve 2020 DeFi yazında büyük bir rol oynadı. ETH üzerine inşa edilen Uniswap, yönetişim token’ini piyasa sürdüğünden beri, bir çok DEX platformu da tıpkı şeyi yapıyor. Artık, kullanıcılar MetaMask’in bir airdrop yapacağını varsayım ediyor ve birçoğu, birkaç gün içinde mükafatlarına kavuşacağına inanıyor. MetaMask resmi olarak bu airdrop’u onaylamadığı için şimdi bunlar yalnızca söylentiler ve spekülasyonlar. İşte burada dolandırıcılar devreye giriyor ve birisi MASK kaydı ile uydurma bir MetaMask yönetişim token’i oluşturuyor ve dün Uniswap’ta sürece açıyor…

Altcoin, mavi bir “onaylandı” rozetine sahip

Bu, trader’ler tarafından çabucak tespit edildi ve MASK token 9 milyon doların üzerinde süreç hacmine ulaştığı için 390’dan fazla kullanıcı satın aldı. Yazının yazıldığı sıradaysa likidite geri çekiliyor. Bir Twitter kullanıcısı, MASK tokeni verenlerin tanınan DeFi uygulaması DexTool’da doğrulama rozetini nasıl almayı başardığını açıkladı. Cobby.eth’nin aşağıdaki tweet dizisinden teknik bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar korsanları, web sitesinin yürüttüğü token’in açıklamasına berbat gayeli kod enjekte ederek, WETH/MASK çiftinin yanında çok beklenen mavi bir “Doğrulandı” rozetinin görüntülenmesine neden oldu. Twitter’dan “cobynft”, MASK’a 1 milyon dolarlık likidite enjekte edildikten sonra satış seçeneğinin kilitlendiğini açıkladı. Şu anda token, satılmasına müsaade vermeyen satırı içeren kodu nedeniyle otomatik analitik sistemler tarafından “honeypot” olarak etiketleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.