Alt Coin

Bu Altcoin’e Dikkat: Hesaplar Silindi ve Fiyat Çakıldı!

Altcoin Metaswap Gas’ın (MGAS) beklenmedik fiyat düşüşünün akabinde projenin toplumsal medya hesapları silinerek PeckShield’ın “rug pull” savı doğrulandı. Blockchain güvenlik şirketi, yatırımcılara daha fazla nakdî kayıptan kaçınmak için Metaswap Gas yatırımlarını durdurmayı ve mevcut mukaveleleri iptal etmelerini tavsiye ediyor. İşte detaylar ve telafi adımları…

Altcoin projesinden 602.000 dolar kıymetinde BNB taşındı

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, MetaSwap’ın MGAS tokeninde %46.99’luk büyük bir fiyat düşüşü tespit ettikten sonra yatırımcıları muhtemel bir “rug pull” konusunda uyardı. MetaSwap protokolü, Ethereum, Binance ve Polygon Blockchain’leri üzerinde NFT takaslarına müsaade verir. Beklenmeyen fiyat düşüşünün akabinde, Twitter, Instagram ve Medium dahil olmak üzere Metaswap Gas ile ilişkili tüm resmi hesaplar kaldırıldı ve PeckShield’in dolandırıcılık tezini doğruladı.

PeckShield’e nazaran, yaklaşık 602.000 dolar kıymetinde 1.100 BNB token’i, gönderici ve alıcı ortasındaki on-chain ilişkiyi kırmak için kullanılan Ethereum tabanlı gözetimsiz bir tahlil olan Tornado Cash’teki bir hesaba aktarıldı. Bu süreç, çalınan fonların takibini zorlaştırıyor.

PeckShield, Metaswap Gas yatırımlarının durdurulmasını tavsiye ediyor

Blockchain güvenlik şirketi, yatırımcılara daha fazla mali kayıptan kaçınmak için Metaswap Gas’a yatırım yapmayı bırakmalarını ve mevcut mukaveleleri iptal etmelerini tavsiye ediyor. Sırf Aralık ayında, çok sayıda kripto para ünitesi, 600 milyon doların üzerinde kümülatif kayıpla sonuçlanan bir dizi istismarın kurbanı oldu. Kriptokoin.com olarak aktardığımız 21 Aralık haberlerinde Bent Finance, proaktif olarak yatırımcılardan bir havuz istismarını onayladıktan sonra fonlarını geri çekmelerini istedi.

Grim Finance, BitMart ve AscendEX dahil olmak üzere kripto topluluğunun öbür kurbanlarına emsal biçimde Bent Finance, yatırımcılarına çalınan tüm fonları iade etme kelamı verdi. Lakin grup şimdi bunun için bir plan açıklamadı:

Bir sonraki duyuruya kadar protokolden çekilmenizi öneririz. Hiçbir yere gitmiyoruz ve o denli ya da bu türlü kurtulacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.