Alt Coin

Bu Altcoin’e Dikkat: Scam! Evvel Patladı, Sonra Çakıldı

2021’deki Squid Game (SQUID) “rug pull” operasyonundan sonra, diziden ilham aldığı bildirilen yeni bir altcoin projesi listelerde süratle tırmandığı için uzmanlar uyarıyor. Bu yazıda, Sahana Venugopal’in “yeni versiyon” Baby Squid Game (BSG) hakkındaki tespitlerine göz atıyoruz.

Altcoin projesi yeni yıla %500’lük patlamayla başladı

Baby Squid Game (BSG) 2021’in sonlarında ortaya çıktı ve taban fiyatlara dalıp orada kalmadan evvel fiyatta büyük bir artış yaşadı. Bununla birlikte, Binance Smart Chain tabanlı BSG token, 31 Aralık’ta %500’den fazla ralli yaparak CoinMarketCap’te en çok kazananlar listesinin doruğuna yerleşti.

Baby Squid Game token’in resmi web sitesine bakıldığında, alan isminin geçen yıl Ekim ayında oluşturulduğu öğreniliyor. Web sitesi yaşları, projeye ne kadar vakit harcandığını göstermek için kıymetli bir faktör olabilir. Baby Squid Game’in TechRate tarafından denetlendiğini bildirdiğine dikkat etmek kıymetlidir. Token’in çalışma dokümanı yahut kırmızı kağıt belirtilen belde şu tabirler kullanılıyor:

Baby Squid, oyuncuların oyun içi NFT başarılarından ve gerçek paradan para kazanmalarına müsaade veren, merkezi olmayan bir oyun PvP platformudur.

Projenin toplumsal medya kimlik bilgileri öbür bir öykü

Oyun geliştiricisi Robert Aponte’nin resmi olarak listelenen tek kanalı, yalnızca üç gönderiye sahip diğer bir şirketin Instagram hesabı. Aponte, “Instagram’da 6 milyondan fazla takipçi” olduğunu sav ediyor, lakin listelenen Instagram hesabının sırf 14,6 bin takipçisi var. Ayrıyeten sitede yer alan YouTube kanalının yalnızca üç abonesi varken, resmi Twitter hesabının 9 bine yakın takipçisi bulunuyor. Toplumsal medya istatistikleri, bir token topluluğunun iştirak seviyelerini göstermede uzun bir yol kat edebilir.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Squid Game (SQUID), binlerce kullanıcıyı dolandıran bir “rug pull” dolandırıcılığı olmakla suçlandığında kripto dünyasında manşetlere taşındı. BscScan ayrıyeten bunu bir “soygun” olarak sınıflandırdı. Araştırmalar, sorumluların milyonlarca dolarla kaçtığını kestirim ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.