Alt Coin

Bu Altcoin’ler Piyasa Çöküşüne Meydan Okuyor: ATH Geliyor!

Cosmos, Harmony ve DeFi 2.0 tokenleri piyasa çöküşüne meydan okuyorlar. Bitcoin’in düşüş eğilimi göstermesine karşın, birkaç kripto tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine yaklaşıyor. Tanınan altcoin Cosmos son 24 saatte %20 yükseldi ve şu anda tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yaklaşıyor. Harmony’nin ONE tokeni de %15 tırmanışla günün en büyük kazananlarından biri. “Curve Wars”a dahil olan birkaç DeFi 2.0 tokeni de çift haneli çıkarlar sağladı. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Çöküşe meydan okuyan altcoin projeleri

Cosmos, Harmony ve birkaç DeFi 2.0 projesi, kripto pazardaki düşüşe karşın son 24 saat içinde çift haneli karlar elde etti. Cosmos ve tanınan altcoin Harmony tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine yaklaşıyor. Cosmos, pazar önderleri ortasındaki zayıf ivmeye karşın geçen ay yükseldi. Katman 0 blockchaininin ATOM tokeni, Bitcoin‘in %10,4 düştüğünü gören yedi günlük bir müddet içinde %45 arttı. Bugün ATOM %20 tırmandı ve Eylül ayında ulaştığı tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 44.42 dolara yaklaşıyor. Birlikte çalışabilirliğe artan bir odaklanma, Cosmos’a olan ilgiyi artırıyor. Terra ve Binance Smart Chain üzere birkaç Katman 1 blockchain, Cosmos yazılım geliştirici kiti kullanılarak oluşturuluyor ve bunlar ortasında köprüler kurmayı kolaylaştırıyor. Cosmos ayrıyeten bağımsız blockchainlerinin birbirleriyle konuşmasına ve bilgi ve varlıkları aktarmasına müsaade veren bir birlikte çalışabilirlik standardı olan Blockchainler Ortası İrtibat Protokolüne de öncülük ediyor.

Cosmos SDK üzerine konseyi IBC kontaklı kripto paralar için birinci merkezi olmayan borsa olan Osmosis Hub, son 24 saat içinde %19 yükselerek evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeylerini kırdı. OSMO tokeni, fiyat keşfine girerken şu anda 9,23 dolardan süreç görüyor. Ethereum uyumlu bir Katman 1 zinciri olan Harmony de piyasa meçhullüğü ortasında yükseldi. Ağın ONE tokeni, 0,30 dolarlık ruhsal manisi aşarak gün içinde %15 kazandı. ONE şu anda 0,316 dolardan süreç görüyor, tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden yalnızca 0,06 dolar.

Harmony üzerine heyeti, oyunlaştırılmış bir DeFi uygulaması olan DeFi Kingdoms, son haftalarda süratle yükseldi ve Katman 1’e daha fazla dikkat çekti. DeFi 2.0 gücünü gösteriyor. Öbür yerlerde, bir küme yeni ortaya çıkan merkezi olmayan finans protokolü de uçuşa geçiyor. OlympusDAO forku olan Redacted Cartel’in BTRFLY tokeni %25 artışla 3.400 doların üzerine çıktı. Frax Shares ve Dopex Rebate Tokenları gün içinde çift haneli sayılara yükseldi.

Curve Wars nedir?

Bu projelerin tümü, stablecoin borsası Curve Finance üzerinde oylama gücü elde etmek için CRV tokenlerini kilitlemek için rekabet eden DeFi protokollerinin görüldüğü bir gelişme olan “Curve Wars” olarak isimlendirilen bir gelişmede merkezi bir rol oynamaktadır. Daha fazla tokeni kilitlemek, protokollere hangi Curve havuzlarının en yüksek randımanı alacağı konusunda oy verme konusunda daha fazla güç verir. Bu da daha fazla ödül almak için tercih ettikleri havuzlara oy verebilecekleri manasına gelir. Buna karşılık, kullanıcılara daha yüksek getiri sunarak, daha fazla CRV tokeni edinmelerine ve kilitlemelerine yardımcı olacak bir volan tesiri yaratabilirler.

Curve Wars‘daki öteki kıymetli oyuncular ortasında Convex Finance ve Yearn.Finance yer alıyor. Bu protokoller, son 24 saat içinde Frax yahut Dopex’in tokenleri kadar esneklik göstermemiş olsa da, başka birçok varlıktan daha yeterli performans gösterdiler. Yükseliş trendlerini koruyor üzere görünüyorlar. Bu tokenlerin bedelinin büyük bir kısmı, piyasadaki son düşüşün fiyatları üzerinde neden çok az tesiri olduğunu açıklayabilecek olan stablecoin getirilerinden elde edilmektedir. Curve oylama gücüne artan talep, CRV token fiyatını da etkiledi. CRV geçen aya nazaran %22.6 arttı ve 4 Ocak’ta 6.71 dolar ile yeni bir mahallî tepeye ulaştı. Son piyasa türbülansı nedeniyle, o vakitten beri soğudu ve şu anda 5.11 dolarda süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.