Bitcoin

Bu Bitcoin Borsası Dolandırdı: 2 Mağdur Polis İntihar Etti!

Ankara’da savcılığa başvuran 50 kişilik bir küme, Bitcoin borsası “Smart Trade Coin” tarafından dolandırıldıklarını sav etti. Habere nazaran müşteri ve fon toplamak için borsasının sunumlarını FIFA kokartlı bir hakem gerçekleştiriyor. İşte ayrıntılar…

Bitcoin borsası 2 milyon dolarlık mağduriyete yol açtı

Ankara Adliyesi önünde toplanan 50 kişilik küme, “Smart Trade Coin” borsası ve temaslı 25 kişi hakkında cürüm duyurusunda bulundu. Kripto para mağdurlarının avukatı Yağız Kaya, borsasının bir sadet zinciri oluşturarak 50 binin üzerindeki şahıstan fon topladığını ve farklı vilayetlerden 30’a yakın hata duyurusu bulunduğunu söylüyor. Avukat Kaya, kredi çekerek yahut mesken, otomobillerini satarak yatırım yapan mağdurların şikayetlerine yönelik şimdi bir süreç başlatılmadığını da belirtiyor.

Kaya’nın paylaştıklarına nazaran Türkiye’de 50.000’den fazla kullanıcıya ulaşan Bitcoin borsası 2 milyar doların üzerinde fon topladı. Bir saadet zinciri formunda düzenlenen operasyonda, 2 mağdur polisin intihar ettiği de paylaşılıyor. Avukat Yağız Kaya, borsaya üye olmadan evvel “vatandaşlara bin dolar karşılığında kripto yazılım botu satıldığını” ve bu bottan %30 kar vaat edildiğini söylüyor. Türkiye’de daha evvel kripto para borsalarının milyon dolarla kaçtığı görüldü. Avukat olayın üzerinden 6 ay geçmesine karşın şimdi somut bir adım atılmadığını beliriyor. Bu yüzden 2 polisin intihar ettiği de Avukat Yağız Kaya’nın verdiği detaylar ortasında.

FIFA kokartlı hakem sunum yaptı

Borsasının sunumlarını FIFA kokartlı bir gerçekleştiriyor. İki mağdurun sözlerine nazaran başta kuşkuyla yaklaşsalar da, sunumdan etkilendiklerini ve hakeme güvendiklerini söylüyorlar. 2 milyon doları aşan mağduriyetin altında 50 bin doları aşan ferdi kayıplarda mevcut. Son gelişmelere yaklaşık aydır süren şikayetlerin akabinde savcılık olay üzerinde ağırlaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.