Bitcoin

Bu Bitcoin Borsası Hacklendi: Süreçler Askıya Alındı!

Blockchain güvenlik ve bilgi tahlili şirketi PeckShield, insanları Bitcoin borsası LCX’in sıcak cüzdanlarının güvenliğinin ihlal edildiği konusunda bilgilendirdi. Varsayımı kaybın 6.8 milyon dolar olduğu hesaplandı. LCX, öbür cüzdanları ve varlıkları korumak için güvenlik tedbirleri aldıklarını söyledi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Bitcoin ve altcoin borsasına atak: 6.8 milyon dolar kaybedildi

Bu sabah PeckShield, insanları LCX sıcak cüzdanlarında güvenliğin ihlal edildiği konusunda bilgilendirdi. PeckShield’a nazaran varsayımı kayıp toplamda 6,8 milyon dolar. LCX, paylaştığı bir Twitter gönderisinde “Platformumuzda bir güvenlik sorunu fark ettik. Şu anda araştırıyoruz ve sistemli güncellemeler sağlayacağız. Kullanıcı fonları inançta,” dedi. Ayrıyeten, para çekme ve yatırma süreçlerinin süreksiz olarak askıya alındığını belirtti.

LCX kısa bir mühlet içinde takipçileri olay hakkında güncelledi. Yeni açıklamalarında, sıcak cüzdanlarından birinin güvenliğinin ihlal edildiğini duyurdular. Öteki cüzdanları ve varlıkları korumak için güvenlik tedbirleri aldıklarını bildirdiler. LCX güncellemesine nazaran, ETH, USDC, EURe, LCX ve öbürleri üzere Ethereum Blockchain’i tabanlı varlıklar, hackerın Ethereum cüzdanına taşındı.

Hacker’ın üstteki ETH adresine nazaran mevcut durumda cüzdanda hala 7.2 milyon adet LCX tokenı bulunuyor. PeckShield’ın araştırmasına nazaran, hacker The Sandbox (SAND), Quant (QNT), Chainlink (LINK), Enjin Coin (ENJ) ve Maker (MKR) dahil olmak üzere sekiz tıp tokenı adresine aktardıktan sonra LCX kümülatif olarak 6.8 milyon dolar kaybetti. LCX, son olarak, “Bu sıkıntı periyotta müşterilerimizden, öbür borsalardan, güvenlik uzmanlarından ve daha geniş kripto topluluğundan gelen takviye için teşekkür ederiz,” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.