Alt Coin

Bu Bitcoin Borsasında, Süreçler Donduruldu: Polise İhbar Edildi!

2017’de kurulan Hong Kong merkezli Bitcoin borsası Coinsuper, müşterilerin kripto para çekim süreçlerini durdurdu. Gelişmeye nazaran borsada fiat ve kripto çekim süreçleri yapılamıyor ve bunun üzerine borsasının 7 müşterisi olayı polise bildirdi. Coinsuper’in bir kaçış planı yaptığından şüpheleniyor.

Süreç yapamayan kullanıcılar olayı polise bildirdi

Bloomberg Crypto, Coinsuper borsasının Kasım ayından bu yana yüzlerce müşterilerinin para çekme süreçlerini durduğunu söylüyor. Söylentiler, şirketin Telegram kümesindeki resmi sohbetinden doğrulandı. Bildiriye nazaran Bitcoin (BTC) borsasının müşterileri fiat yahut kripto para ünitelerinde çekim süreci yapamayacak. Bunun üzerine borsada süreç yapan 7 kullanıcı olayı polise bildirdi. Kullanıcılar mağduriyetlerini basınla paylaşıyor.

Borsa mağdurları, 55.000 doları ve kripto fonlarını taşıyamadıklarını Bloomberg News ile paylaştı. Lokal polis, “bir yatırım şirketi” aracılığıyla kripto para satın alan ve Aralık ayından bu yana parasını geri alamayan bir müşterinin durumunu araştırdıklarını bildirdi. Bunun dışında olaya dair polisten diğer bir yorum alınamadı ve Coinsuper borsası rastgele bir açıklama yapmadı.

Bitcoin borsası fonları neden durdurdu?

Bu durumun, Hong Kong düzenleyicileri tarafından planlanan kripto borsalarıyla ilgili yaklaşan siyaset değişikliğinden kaynaklandığı düşünülüyor. 2021’in Kasım ayında, Hong Kong’un düzenleyici çerçevesi tüm kripto ticaret şirketlerinin faaliyet göstermek için lisans almaları gerektiğini önereceğini belirtmişti; birebir yaklaşım Singapur tarafından da sürdürülüyor.

Coinsuper, Zhang Zhenxin tarafından 2017 yılında kuruldu, lakin Çinli işveren iki yıl sonra öldü. UBS China’dan Karen Chen şirkete 2018’de katıldıktan sonra, 2020’de açıklamayan ölçüde borsa kullanıcılarından fon toplandı. En son yıllık raporda Chen, şirketin en büyük hissedarı olarak kaydedildi. Coinsuper’in toplumsal medya hesapları 1 Aralık 2021’den beri faal değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.