Bitcoin

Bu da Oldu: Kripto Para İçin Babasını Zehirledi!

ABD’nin Maryland eyaletinde yaşayan 24 yaşındaki uyuşturucu bağımlısı Liam Ghershony, babasının 400 bin dolar bedelindeki kripto para hesabını ele geçirmek için suikast düzenledi. Olaydan iki gün sonra babanın baygın vücudu sıhhat çalışanları tarafından konutunda bulundu. Dört günlük ağır tedaviden sonra güzelleşen bahtsız baba olayın şokunu yaşıyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

400 bin dolarlık kripto para hesabı için babasını zehirledi

ABD’nin Maryland eyaletinde Bethesda kentinde yaşayan Liam Ghershony, 2018 yılında babasıyla bir arada bir kripto yatırım hesabının vergilendirmesi sonrasında 350 bin dolar nakit para kazandı. Tıpkı vakitte uyuşturucu bağımlısı olan 24 yaşındaki genç, benzodiazepin, adderrall ve kokain üzere hususlarla giderek daha fazla paranoyak hale geldi. Oğlunun vahim durumunu fark eden babası kripto paralarını satarak bu işten ayrılmasını bile tavsiye etti. Lakin Liam Ghershony, babasını hesabındaki 400 bin dolarlık kriptoyu ele geçirmeyi planlıyordu. Uyuşturucu bağımlısı olan ve tedavi gören Liam Ghershony, bunu yapabilmek için babasını çayına antidepresan ilaçları karıştırarak zehirlemeye karar verdi. Olayın akabinde dört gün sonra sıhhat çalışanları babanın baygın vücudunu meskeninde buldu ve bahtsız baba dört günlük ağır tedavi akabinde iyileşti…

24 yaşındaki Liam Ghershony, mahallî basına verdiği demeçte, emelinin yalnızca babasını uyutmak ve 400 bin dolarlık kripto hesabını ele geçirmek olduğunu söyledi. Daha evvel sabıka kaydı olmayan genç artık 125 gün mahpusta kalacak ve iki ayı akıl sıhhati ve uyuşturucu rehabilitasyon merkezinde geçirecek.

Yaşlı Ghershony hiçbir şey hatırlamadığını söylüyor

Dedektifler, oğlunun gazabına uğrayan yaşlı Ghershony’yi hastanede ziyaret etti. Davadaki kayıtlara nazaran, oğlunun ona daha fazla güç vereceğini söylediği çay ikram ettiğini hatırladı, lakin dedektiflere daha sonra ne olduğunu hatırlamadığını söyledi. Davadaki kayıtlara nazaran, “elbette oğlum için endişeleniyorum, genel olarak yeterli bir çocuk” dedi. Beş gün sonra, dedektifler genç Ghershony’yi birinci derece cinayete teşebbüsle suçladı. Savcılar daha sonra davayı araştırırken, babasını taammüden öldürmeye çalıştığına dair hiçbir delil bulamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.