Alt Coin

Bu DeFi Altcoin’i Hacklendi: Fiyat Çakıldı!

Fantom Opera üzerine konseyi Grim Finance hacklendiğini ve 30 milyon doların üzerinde kayıp verdiğini açıkladı. Rapora nazaran bilgisayar korsanları DeFi altcoin projesinin akıllı kontratlarından beforeDeposit() başlıklı fonksiyonu kullanarak milyon dolarlar kaçırdı. Grup, daha fazla saldırıyı önlemek için tüm kasaların dondurulduğunu bildiriyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

DeFi altcoin projesi hacklendi! Kayıp 30 milyon dolar

Bilgisayar korsanları, kripto para ünitesi borsalarından kimilerini tehlikeye atarak geçen yıl milyarlarca dolarlık kripto para elde ettiler. En son kurban Grim Finance, saldırganların beforeDeposit() başlıklı akıllı mukavele fonksiyonunu kullanarak 30 milyon doların üzerinde varlığı birkaç cüzdana dağıttığını bildiriyor. Akının çabucak akabinde Grim Finance grubu ayrıntılı bir otopsi yayınladı. Tweet dizisine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Merhaba Grim Topluluğu, Platformumuzun bugün yaklaşık 6 saat evvel harici bir saldırgan tarafından istismar edildiğini size yürekten bildiriyoruz. Saldırganların adresi burada 30 milyon doları aşan hırsızlıkla tespit edildi.

Grup daha fazla saldırıyı önlemek için tüm kasaları dondurdu ve ‘kullanıcıların fonlarını kaldırması için duraklatılmayacağını’ belirtti. Lakin asıl tasa, kasa mukavelesinde bulundu. Hasebiyle, tüm kasalar ve yatırılan fonlar risk altında. Saldırgan hakkında bir ihtar oluşturmak ve adresi vurgulamak için takım Circle (USDC), DAI ve AnySwap ile bağlantıya geçildiğini ve saldırganın adresi hakkında bilgi verildiğini paylaşıyor.

Grim Finance (REAPER) fiyatı çakıldı!

30 milyon dolarlık atağın arından Grim Finance (REAPER) fiyatı son 24 saatte %70.57 düştü. REAPER yazım sırasında 0.01266 dolardan süreç görüyor. Takım, gelecekteki fonların riske girmesini önlemek için tüm kasaların duraklatıldığını ve yatırımcıların fonlarını çabucak geri çekmesini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.