Alt Coin

Bu DeFi Altcoin’i Hacklendi: Fiyat Yüzde 95 Çöktü!

Bir DeFi altcoin projesi olan Visor Finance’in, bir bilgisayar korsanının tekrar giriş yanılgısını keşfetmesinin akabinde bugün 8,2 milyon doları boşaltıldı. Haberin duyulmasının akabinde altcoin’in pahası resmen çakıldı. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

DeFi altcoin projesi hacklendi ve fiyat neredeyse sıfırlandı

Programlanabilir likidite sağlamayı amaçlayan Ethereum tabanlı DeFi altcoin projesi, bir bilgisayar korsanının tekrar giriş kusurunu kullanmasının akabinde bugün 8,8 milyon VISR tokenini kaybetti. O sırada, VISR kabaca 0,93 dolardan süreç görüyordu ve toplam ziyanı yaklaşık 8,2 milyon dolara muadil.

Tekrar giriş yanılgıları, bir saldırganın sınırsız ölçüde token basması için bir imkan sundukları için DeFi’de ölümcül olabiliyor. Tam bir otopsi raporu şimdi ortaya çıkmamış olsa da, bilgisayar korsanının, fazladan vVISR ödül tokenleri basabilmek gayesiyle ödül kontratının sahibini değiştirmek için yanılgıyı kullandığı düşünülüyor.

Visor grubu, vVISR stake mukavelesini etkileyen bir istismar keşfettiğini belirterek bu öğlenden sonra hack’in detaylarını paylaştı. Takım, hiçbir durumun yahut hipervizörün risk altında olmadığını ekledi. Olay, akından bu yana düştüğü için temel olarak VISR stake edenleri ve token sahiplerini etkiliyor. VISR, pahasının %95’inden fazlasını kaybettikten sonra, biraz toparlansa da basın vaktinde CoinMarketCap bilgilerine nazaran %92,65 kayıpla 0,06523 dolarda oturuyordu.

VISR fiyatı günlük grafik / Kaynak: CoinMarketCap

Kullanıcıların ziyanını telafi etmek için Visor grubu, hücumdan evvel alınan bir anlık imgeye dayalı olarak bir geçiş tarihi ayarlayacağını duyurdu. Token geçişleri, DeFi hücumlarının üstesinden gelmek için tanınan bir strateji. Token sahiplerinin orjinal varlıklarına nazaran muadil ölçüde yeni token kullanmalarına müsaade vererek çalışırlar. Bu durumda, sahip oldukları VISR ölçüsüne nazaran para kullanabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.