Alt Coin

Bu DeFi Altcoin’inde Skandal: Fiyat Yüzde 97 Çöktü!

Skandalla sarsılan DeFi altcoin projesi Wonderland, büyük oranda fiyat çöküşü yaşıyor. Fiyat çöküşü sonrası “shut down” kararı konuşuluyor. Wonderland, topluluğu durumdan ve karardan mutlu değil. Kurucu ortak Daniele Sestagalli’ye nazaran, tartışmalı ademi merkeziyetçi finans protokolü Wonderland, bıraktığını açıkladı. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

DeFi altcoin projesinde çöküş

Wonderland, tokeni TIME’ın fiyatı son 24 saat içinde %10,43 daha düştü. Artık tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %97’den fazla düşmüş durumda. Wonderland, geçen Eylül ayında OlympusDAO rezerv para ünitesi protokolünün AVAX tabanlı bir klonu olarak piyasaya sürüldü. Topluluğunun üyeleri kendilerine “kurbağalar” diyor. Bu haftanın başlarında, tartışmalı DeFi projesi, protokolün takma isimli kurucu ortağı 0xSifu’nun, şu anda feshedilmiş QuadrigaCX kripto para borsasının gerisindeki karar giymiş hatalı Michael Patryn olduğu ortaya çıktıktan sonra tartışma konusu haline geldi. Kelam konusu kişi 2000’lerde Shadowcrew isimli bir kimlik hırsızlığı çetesini yönetmeye yardım ettikten sonra ABD’de 18 ay mahpus yattı.

Gerçek ismi Omar Patryn olan Patryn, 2019 yılında QuadrigaCX CEO’su Gerald Cotton’ın Hindistan‘da birdenbire ölmesi ve borsanın özel anahtarlarına erişimi olan tek kişi olduğu için yüz milyonlarca müşterinin parasını mezara götürmesi üzerine incelemelerin odağı oldu. Lakin daha sonra borsanın aslında bir Ponzi şeması olarak çalıştığı ortaya çıktı. Sestagalli daha sonra 0xSifu’nun gerçek kimliğinin farkında olduğunu itiraf etti, lakin ona bir talih vermeye karar verdi. Topluluk ezici bir çoğunlukla 0xSifu’yu devirmek ve onun yerine öteki bir hazine yöneticisi ile değiştirmek için oy kullandı. 29 Ocak’ta projenin kapatılıp kapatılmayacağına ve hazinenin topluma geri verilmesine karar vermek için diğer bir anket açıldı. Twitter mesaj dizisinde Sestagalli, topluluğun açıkça bölünmüş olduğunu argüman ediyor. Wonderland’ı durdurma kararı, projeyi kurtarmaktan yana olan şahısların öteki kampa nazaran kıymetli bir üstünlüğü olduğu için tenkit aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.