Alt Coin

Bu Göğüs Coin’de Rug Pull Alarmı: Fiyat Sıfırları Gördü!

Bir parodi kripto para ünitesi olan Baby Musk Coin (BABYMUSK) fiyatı bugün neredeyse 0’ı gördü. BABYMUSK, ICO’da yaklaşık 2 milyar dolar toplayıp, göğüs coin piyasasında ihtilal yapacağına kelam vermişti. İşte son gelişmeler…

Göğüs coin rug pull akabinde %100 kıymet kaybetti

Bir rug pull operasyonundan sonra, Baby Musk Coin’in fiyatı neredeyse tüm pahasını kaybetti. İsmini Elon Musk’tan alan Baby Musk Coin, pahası yaklaşık %100 düştüğü için çöküşün eşiğinde. Raporlara nazaran, projenin geliştiricisi BABYMUSK token’i terk ederek piyasanın dramatik bir halde çökmesine neden oldu. Bal küpü (honeypot) olarak bilinen durumda, kripto para yatırımcıları satın aldıkları coin/token’leri geri satamazlar.

Baby Musk Coin, ICO’da 2 milyar dolar topladı

Şubat 2022’nin başlarındaki ICO aşmasında göğüs coin neredeyse 2 milyon dolar topladı. Token’ın geliştirici grubu, amaçlarının “meme coin piyasasında ihtilal yapmak” olduğunu argüman ederek teşebbüsün saygın görünmesini sağlamak için büyük efor harcadı. Artık feshedilmiş olan Baby Musk Coin web sitesi, projenin gelecekteki maksatlarını özetleyen bir yol haritası içeriyor.

BABYMUSK piyasa sürüldüğünde, birinci dakikalardan büyük talep gördü ve CEO Grant Liu, bunun “sadece başlangıç” olduğunu ima etti. Proje tarafından sunulan özellikler bir endeks fonu ve takas süreçleri için “Baby Musk Swap”ı içeriyor. Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, BABYMUSK rug pull, son vakitlerde piyasanın gördüğü uzun bir soygun dizisinin sonuncusu. Yakın bir tarihte ünlü Netflix dizi Squid Game’e dayanan Squid Coin’den geçersiz Banksy NFT’lerine kadar bir dizi istismar projesi daha başarılı oldu.

Dolandırıcılık büyük bir tasa kaynağı olmaya devam ediyor

Projeler problemle çaba etmeye çalışırken, dolandırıcılık 2022’de kripto piyasasının kıymetli bir sorunu. Berbat niyetli aktörler kripto piyasasına artan ilgiden yararlandıkça, bilhassa NFT’leri içeren dolandırıcılıkların arttığı görülüyor. Uydurma sanat yapıtlarının yanı sıra, NFT platformları da meseleler yaşıyor, 2.2 milyon dolarlık Bored Ape NFT’lerinin çalınması OpenSea’nin operasyonları durdurmasına neden oldu.

Tahminen de daha kaygı verici olan, BM’nin Kuzey Kore’nin füze gelişimini finanse etmek için çalıntı Bitcoin kullandığı istikametindeki suçlamalar. Chainalaysis’e nazaran ülke kripto para borsalarından en az 400 milyon dolar çalmakla suçlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.