Alt Coin

Bu Metaverse Coin Büyük Haberi Duyurdu: Fiyatı Tırmandı!

Püpüler metaverse coin Axie Infinity (AXS) “kalıcı ekonomik çöküşü” önlemek için adımlar attıktan sonra %40 paha kazanıyor. Önde gelen NFT oyunu, lokal Smooth Love Potion tokenlerinin oluşturulmasını %56 oranında tesirli bir biçimde azaltacak bir güncelleme duyurdu. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bu metaverse coin tırmanıyor

Axie Infinity (AXS) tokeninin fiyatı üç gün içinde yaklaşık %40 arttı. Axie Infinity, oyuncuya karşı oyuncu (PVP) rekabet tipi için yenilenmiş bir ödül yapısını ortaya çıkardığından, AXS iki haftadan fazla bir müddet içinde en düzgün düzeyi olan 65 doların üzerine çıktı. Detaylı olarak, play-to-earn teşebbüsü, sonraki dönem için liderlik tablosu slotlarının sayısını 300.000’e çıkardı ve AXS ödüllerinin ölçüsünü evvelki 3.000’den 117.676’ya çıkardı. Axie Infinity, “Bu, rekabetçi Axie sahnesini güçlendirecek ve ekosistemdeki kaliteli Axie grupları için daha fazla talep yaratacak,” diye açıkladı.

Fakat Axie Infinity, çift tokenli bir yapı kullanıyor. Başka kripto, Smooth Love Potions (SLP), oyunculara macera modunda günlük misyonları tamamlamaları ve düzeyleri temizlemeleri karşılığında verildi. Ek olarak, oyuncular Axie Infinity oyununda alan savaşı yoluyla SLP mükafatları aldı. Axie Infinity ayrıyeten günlük vazife ve macera modunu da ortadan kaldırdı, yani oyuncular artık yalnızca alan savaşı yoluyla SLP tokenleri kazanacak. Karar, günlük SLP token arzını %56 oranında azaltmayı bekliyor. Oyuncular eski AXS’ların yenilerini üretmesini sağlamak için SLP’leri yaktığından bu çok değerli. Son vakitlerde, Axie Infinity grubu, oyuncuları ödüllendirmek için üreme yoluyla yakılandan daha fazla SLP yarattı. Ne yazık ki, bu daha yüksek bir SLP enflasyonuna yol açtı ve token başına oranının 3 Şubat’ta 2021 yazının en yüksek düzeyi olan 0,40 dolardan 0,008 dolara düşmesine neden oldu.

Sonuç olarak, Axie Infinity, daha fazla SLP üreten yolları ortadan kaldırdı. Grup, günlük misyonun prensipte insanları her gün oynamaya teşvik ettiğini, lakin tıpkı vakitte Axie Infinity iktisadına 45 milyon SLP tedarik yükü eklediğini kaydetti. AXS idaresi, “Axie iktisadı artık sert ve kararlı bir hareket gerektiriyor, yoksa tam ve kalıcı bir ekonomik çöküş riskiyle karşı karşıyayız” açıklamasında bulundu. Bu, Axie Infinity’nin 3 Şubat duyurusunun akabinde AXS fiyatının neden %40’ın üzerinde arttığını bir biçimde açıklıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.