Alt Coin

Bu NFT Coin’i Hacklendi: Fiyat Çöktü ve Altcoin’ler Çalındı!

Bir non-fungible token (NFT) ve bu alana odaklı coin hack’i gerçekleşti. Sports NFT minting, yani NFT üretme platformu ve Animoca Brands’in yan kuruluşu Lympo, sıcak cüzdanında güvenlik ihlali yaşadı ve taarruz sırasında 18,7 milyon dolar bedelinde 165,2 milyon LMT tokenı kaybetti. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

NFT coin projesine taarruz: Sıcak cüzdanlar ele geçirildi

Lympo grubundan yapılan açıklamalara nazaran, 10 Ocak’ta hacker’lar Lympo’nun operasyonel sıcak cüzdanına erişti. Saldırganların “bu cüzdandan toplamda yaklaşık 165,2 milyon LMT çaldığı” belirtildi. Gönderiye nazaran, hücumda on farklı proje cüzdanı ele geçirildi. Çalınan tokenların birçoklarının tek bir adrese gönderildiği, Uniswap ve Sushiswap’ta Ethereum ile değiştirildiği ve akabinde öteki bir yere gönderildiği görülüyor.

Grup, “durumu istikrara kavuşturmak ve tüm operasyonları olağana döndürmek için çalıştıklarını” belirtti. Grup ayrıyeten, “token fiyatlarındaki bozulmayı en aza indirmek” için likidite havuzlarından LMT’yi kaldırdığını belirtti. LMT ticareti yapan havuzlardan likiditenin kaldırılması, traderların ticaret yaparken dramatik bir paha kaybı yaşamadan değerli ölçüde token alıp satamayacakları manasına gelir.

LMT fiyatı, hacker’ların transfer sonrası satmasıyla yüzde 90’lık bir düşüş yaşadı ve 0.00097 dolara geriledi. Yazım sırasında 0.017 dolara çıkmış bulunuyor. Sert düşüş öncesinde 0.11 dolardan süreç görüyordu. Grup, kurtarma planlarının öncesinde LMT alıp satmaktan kaçınılması gerektiğini söyledi. Animoca Brands’e ilişkin olan Lympo, Animoca takımının müdahalesinden yararlanabilir. Animoca CEO’su Yat Siu, “Kurtarma planında yardımcı olmak için Lympo ile çalışıyoruz, lakin belli bir sistemimiz yok” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.