Alt Coin

Bu NFT Coinleri Patlıyor: Tarihi Satış Gerçekleşti!

CryptoPunks, NFT coinleri ortasında en eski koleksiyonlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. birinci kez 2017 yılında piyasaya sürülen koleksiyon, alanda bir efsane haline geldi. birçok CryptoPunks bir milyon pahasında yahut daha fazlasına satıldı. Lakin koleksiyon, yaklaşık 24 milyon dolarlık bir satışla evvelki rekorunu kırdı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

NFT coinleri ortasında efsane olan CryptoPunks’ta 24 milyon dolarlık satış

Cumartesi günü, CryptoPunk #5822, 8.000 ETH’ye, yani yaklaşık 23.7 milyon dolar kıymetinde satıldı. Bulut Blockchain altyapı firması Chain’in CEO’su Deepak Thapliyal, NFT’yi direkt CryptoPunks geliştiricisi Larva Labs’ın kendi çevrim içi pazaryerinden satın aldı. Bir evvelki CryptoPunk satışı, DraftKings’in en büyük hissedarı Shalom Meckenzie tarafından Haziran 2021’de bir Sotheby’s müzayedesinde satın alınan 11.8 milyon dolarlık süreçle gerçekleşti.

Thapliyal, CryptoPunk için ödeme yapmak için DeFi protokolü Compound Finance aracılığıyla kaldıraç kullandığını tweetledi. Thapliyal’in yeni Punk’ı en ender avatar tipine sahiptir: Uzaylı. 10.000 avatarlık koleksiyonun tamamı ortasında yalnızca dokuz CryptoPunk uzaylı. Bu özel Punk, en son Temmuz 2017’de 8 ETH’ye satılmıştı. O vakitler 1.600 doların biraz üzerinde bir ölçüye denk geliyordu.

CryptoPunks, 2 milyar dolarlık satış hacmi elde etti

Cumartesi günkü satış, tek bir NFT için şimdiye kadarki dördüncü en yüksek satışı işaret ediyor. Geçen yılın Mart ayında gerçekleşen Beeple’ın “Everydays: The First 5,000 Days” yapıtı, 69.3 milyon dolar ile tek NFT satış rekorunu elinde tutuyor.  Larva Labs’ın CryptoPunks’leri, Crypto Twitter’ın tercihi olarak milyarlarca dolarlık satış getiren koleksiyonla, birçok kişi tarafından Ethereum NFT profil fotoğraflarının altın standardı olarak kabul ediliyor…

Bilgilere nazaran, Larva Labs’ın fiyatsız bir proje olarak yayınladığı CryptoPunks koleksiyonu, bugüne kadar 2 milyar dolardan fazla ikincil süreç hacmi üretti. Mevcut durumda en düşük fiyatlı Cryptopunk, 69.89 Ethereum’a (203.222 dolar) alıcı buluyor. Geçtiğimiz 12 ay boyunca, 11.921 kadar satış yapıldığı belirtilirken üstteki görselden, en yüklü fiyatlardan satışı yapılan CryptoPunk’ların “uzaylı”, yani “alien” serisinden olduğu görülebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.