Alt Coin

Bu NFT Projesinden Müjde: Yatırım Deviyle Görüşüyor!

NFT yatırımcılarını yakından ilgilendiren son gelişme, tanınan Bored Ape Yacht Club koleksiyonunun gerisindeki teşebbüs Yuga Labs’ın 5 milyar dolar fon sağlayacak bir finansman tipi için Andreessen Horowitz ile görüşmesi. Muahede, koleksiyonun ardındaki grubun birinci kurumsal yatırımı olacak. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

NFT projesi, 5 milyar dolarlık finansman için a16z ile görüşüyor

Financial Times’a nazaran, tanınan Bored Ape Yacht Club koleksiyonunun gerisindeki teşebbüs, Andreessen Horowitz (a16z) ile 5 milyar dolara kadar pahada bir finansman çeşidi için görüşüyor. Bored Ape Yacht Club, şapka yahut gözlük üzere çeşitli özelliklere sahip çizgi sinema maymunlarının 10.000 dijital imgesinden oluşan bir koleksiyonu ve yatırımcıları ortasında rapçi Eminem, NBA yıldızı Steph Curry ve televizyon sunucusu Jimmy Fallon üzere ünlü isimler bulunuyor.

Kaynaklara nazaran, Yuga Labs şu anda başka firmaların yanı sıra risk sermayesi devi a16z’ye milyonlarca dolarlık bir pay satmayı tartışıyor. Rastgele bir mutabakat, Yuga Labs’a yapılan birinci kurumsal yatırımı tabir edecek ve büyüyen NFT koleksiyonu piyasasında kıymetli bir oyuncu olarak rolünü yükseltecek.

NFT piyasası düzeltmeye karşın patlamaya devam ediyor

NFT piyasası, en çok aranan koleksiyonları yayınlayan birkaç değerli oyuncu tarafından yönetiliyor. Bored Ape Yacht Club NFT’leri, evvelki yedi gün içinde 2.083 satışla toplam 182.4 milyon dolara ulaştı. Kripto para piyasası için 2022’ye acımasız başlarken, NFT’ler aldırış etmeden patlamaya devam ediyor. NonFungible.com’dan alınan datalara nazaran, sırf geçen hafta NFT satışları 926 milyon dolara ulaştı. Geçen yıl, toplam NFT satış hacmi 14 milyar dolara yükseldi.

Justin Bieber, 1,3 milyon dolar bedelinde Bored Ape NFT’si satın aldı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız 30 ocak tarihli gelişmelerde, Kanadalı megastar Justin Bieber’ın Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonundan satın alması satın alınan modülün taban fiyatını 100 ETH’nin üzerine çekti. Süreç resmi olarak Bieber tarafından açıklanmasa da, kesimin taban fiyatını yükseltmek için kâfi oldu. Kurucularından birinin Türk olduğu Bored Ape Yacht Club, Ethereum ağında oluşturulmuş 10.000 eşsiz karikatür primat manzarasından oluşur. En tanınan NFT koleksiyonunun gerisindeki şirket olan Yuga Labs’ın, dijital yapıtı en büyük Web3 markalarından biri yapacak olan 5 milyar dolarlık bir değerleme istediği söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.