Bitcoin

“Bu Tabanlar Geliyor” Yatırım Efsanesi: Altın ve Bunlardan Alın!

Finansal okuryazarlık üzerine en çok satan “Zengin Baba, Zavallı Baba” kitabını yazan ünlü yatırımcı Robert Kiyosaki, hafta sonu paylaştığı bir tweette yatırımcıları Bitcoin, altın ve gümüş stoklamaya çağırdı. Yatırım efsanesinin ve tanınan piyasa analistlerinin fiyat tahminlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Robert Kiyosaki: Bitcoin düşüşü şahane bir haber

Efsanevi yatırımcı Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyatının kıymetli ölçüde düşmesinin şahane bir haber olduğunu tweetledi. Takipçilerine Bitcoin 6.000 dolar ve 9.000 dolardan süreç gördüğünde satın aldığını hatırlatırken, daha evvel düşüşlerde BTC biriktiğini paylaştı. Artık, Bitcoin 20.000 dolar düzeyini test etmek için düşerse katiyetle daha fazla satın alacağını söylüyor:

Bitcoin çöküyor. Olağanüstü bir haber. Daha fazlasını alacağım.

“Bitcoin, altın ve gümüş stoklayın”

Robert Kiyosaki, altın fiyatının 26 Nisan 2011’de ulaşılan ATH fiyatı 44.58 doların %50 altında süreç gördüğü için gümüşü “bugünkü en düzgün pazarlık” olarak nitelendirdi. XAG şu anda 23 dolar civarında süreç görüyor.

  • Hafta sonu yayınlanan bir tweet’te Kiyosaki, Bitcoin, altın ve gümüşten de bahsetti ve topluluğu stoklamaya çağırdı.

Peter Schiff, 30 bin doların altında bir BTC çöküşü daha bekliyor

Cumartesi günü, büyük Bitcoin eleştirmeni ve Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Bitcoin (BTC) 30.000 dolar düzeyinin altına düştüğünde bir çöküşle daha müsabakasını beklediğini tweetledi. Schiff’e bu düzeyin akabinde Bitcoin 10.000 doları tekrar ziyaret edebilir.

Gabor Gurbacs: Bir sonraki dijital altın rallisi çılgına dönebilir

VanEck yatırım fonunun kripto para yöneticisi Gabor Gurbacs, bir Bitcoin savunucusu olmasına karşın Cumartesi günü benzeri bir beklentiyi paylaştı. Bitcoin’in 30.200 doların altına düşmesi durumunda 20.000 dolara kadar “ciddi bir gevşeme” ile karşılaşabileceğini tweetledi. Fakat, kestirime nazaran âlâ haber şu ki, Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen finans kurumları tarafından tutulan bol ölçüde likit finansman var.

Gurbacs, birçoğu BTC rallisini 10.000 dolardan 68.800 dolar düzeyine kaçırdığından, bu büyük ölçüde kuru gücün Bitcoin’e girebileceğine inanıyor. Bunun nedenleri, dünya çapındaki merkez bankalarının çok fazla nakit basması, mevcut yüksek enflasyon düzeyi ve birçok yatırımcı için tahvillere olan inanç eksikliğidir. Gurbacs, hepsi Bitcoin trenine atlarsa, bir sonraki rallinin vahşileşebileceğine inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.