Bitcoin

“Bu Tabanlar Olacak” Analist, Altın ve Bitcoin Amacını Paylaştı!

InTheMoneyStocks.com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway; Bitcoin, altın ve pay senetleri için kısa vadeli maksatları hakkında konuştu. Ayrıyeten, yeni amaçlarını aktardı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları paylaşıyoruz…

Gareth Soloway, Bitcoin’de 20.000 dolarlık gayesini koruyor

Daha evvel katıldığı çeşitli programlarda, teknik açıdan bakıldığında orta vadede BTC’nin 20.000 dolara düşmesi gerektiğini savunan Soloway, en son röportajında da bunu yineledi. Yıl sonuna kadar piyasa bedeline nazaran en büyük kripto para ünitesinde 100.000 dolarlık bir düzey görüleceğini düşünmediğini belirtti. Lakin “keşke 100.000 doları olasılıklar dahilinde görseydim”, diyerek “60.000 dolar civarında satın alım yapan” pek çok insanın olduğunu bildiğini söyledi.

Soloway, uzun vadede yükselişe geçse de 20.000 dolarlık orta vadeli Bitcoin fiyat maksadını koruduğunu söyledi. Doğu Avrupa’daki tansiyonlar hakkında Soloway, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin aslında Bitcoin için dayanak sağlayabileceğini söyledi. Daha evvel de bildirdiğimiz üzere ABD, Rusya’nın askeri harekat başlatmak için tüm güçlere sahip olduğunu söylüyor, lakin Rusya tekraren bu türlü bir planı olmadığını söyledi. Ayrıyeten Ukrayna da, istihbarat ünitesinin bu türlü bir duyum almadığını yineliyor. Kesin bir şey olmasa da söylentiler emtiaların fiyatını artırdı.

Soloway’in altın kestirimi ne istikamette?

Rusya-Ukrayna tansiyonunun global çapta yayılmasıyla altının ons fiyatı hafta sonu 1.860 doları aşmış görünüyor. Teknik açıdan bakıldığında altının grafiğinin “kesinlikle harika” olduğunu belirten uzman isim, sarı metalin bir müddettir konsolidasyon kademesinde olduğunu söylüyor. Uzman, aşağıdaki grafikte gösterdiği trend çizgilerine ulaşmaya devam eden altının, nihayetinde daha yüksek düzeylere kırabileceğini ve 2020’nin rekor düzeyi olan 2.070 dolara ulaşabileceğini belirtiyor.

Elbette bunun ne vakit yaşanacağı belirli değil. Soloway, latifeyle karışık bir halde “Rusya Ukrayna’yı bugün işgal ederse 2.070 doların görülebileceğini” söylüyor. Soloway ayrıyeten enflasyonun artışına dikkat çekerek bunun altın fiyatlarını yükseltebileceğini tez ediyor. 2020 yılının grafiğiyle paralel çizerek bakıldığında, altında büyük kırılmanın bu yılın Ağustos ayında gerçekleşme mümkünlüğü olduğunu belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.