Kripto Bilgi

Bu Ürünler Crypto’nun Volatilite Canavarını Uysallaştırabilir mi?

Artık danışmanların, müşterilerinin yanında ve onların adına kripto para birimlerine ve diğer dijital varlıklara erişmek için çeşitli yöntemleri olduğu için, varlık yöneticileri kriptoya farklılaştırılmış erişim sunmak için yenilikler başlatıyor.

Son zamanlarda piyasaya sürülen kripto ürünleri, yalnızca ABD merkezli bir ürün paketinde tokenin fiyat hareketine erişim sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda yerleşik risk azaltma sunduğunu iddia ediyor. Bu tür iki ürün – biri CBOE Vest’ten, diğeri ayrı olarak yönetilen hesap (SMA) sağlayıcısı Eaglebrook Advisors ile ortaklaşa THOR Financial Technologies’den – yatırımcıları adına kripto veya kripto vadeli işlemlerinde alım satım yapmak için teknik sinyaller kullanır.

Bu makale ilk olarak CoinDesk’in kripto, dijital varlıklar ve finansın geleceğini tanımlayan haftalık bülteni Crypto for Advisors’da yayınlandı. Her Perşembe almak için buradan kaydolun.

“Şimdiye kadarki en büyük hikaye sadece bu alana erişim oldu, ancak özellikle uzaya varlık taahhüt eden profesyoneller için zorluklardan biri aşırı oynaklık oldu” dedi CBOE Vest CEO’su Karan Sood. “Bitcoin’in uzun vadeli ortalama oynaklığı %100’ün biraz altında. ”

Yatırım fonu çözümü

Ekim ayında CBOE Vest, bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapan ve bitcoin cüzdan ihtiyacını ortadan kaldıran bir yatırım fonu olan Bitcoin Strategy Managed Volatilite Fund’ı (ticker: BCTVX) başlattı.

CBOE Vest’in stratejisi, düşüşler sırasında nakit benzeri getirisi olan bir şeye tahsis ederek oynaklığı kontrol ederken bazı bitcoin bağlantılı getiriler sunmayı iddia ediyor.

“Stratejimiz, en basit haliyle, bitcoin vadeli işlemlerinin yaşadığı oynaklığa yanıt olarak bitcoin vadeli işlemlerine maruz kalmayı çeşitlendirmeye çalışacak” dedi Sood. Oynaklık yüksekse, fon bitcoin vadeli işlemlerine maruz kalmasını azaltacaktır. Oynaklık düşükse, fon tahsisini artıracaktır. Bu nedenle, günlük olarak ayarlanan bitcoin vadeli işlemlerine dinamik bir tahsistir. ”

CBOE Vest, farklı ürün ambalajlarında ve varlık sınıflarında benzer riske göre ayarlanmış maruz kalma sağlayan birkaç ürüne sahiptir.

Bir SMA yanıtı

THOR’un Eaglebrook ile ortaklığı, ticaret algoritmalarını SMA’lara entegre etti ve danışmanlara Gemini Trust’ta soğuk depoda çevrimdışı olarak tutulan bitcoin ve diğer dijital varlıklara doğrudan erişim sağladı. THOR’un algoritmaları volatiliteyi kontrol eder ve teknolojisi, kolaylaştırılmış müşteri katılımı, alım satım yürütme, yeniden dengeleme, portföy ve vergi raporlaması sağlar.

THOR Financial Technologies’in kurucusu Brad Roth, Kasım 2021’de başlatılan stratejinin Bitcoin’den 62.000 $’dan %100 nakit pozisyonuna geçtiğini ve yatırımcılarını tokenin fiyat düşüşünün çoğunu koruduğunu söyledi.

“Teknolojimizi hisse senetlerinde yaptığımız gibi kullanıyoruz, şu andan itibaren bir oynaklık sinyali aldığımızda nakit benzeri bir konuma dönüşeceğiz” dedi Roth. “Şu anda müşterimiz yapması gerekeni yapıyor. Son düşüş sırasında orada öylece oturuyorduk. ”

THOR geçen yıl piyasaya sürüldü ve model portföylerinde yönetim altındaki varlıklarda (AUA) 1 milyar doların üzerine çıktı.

CBOE Vest, finans profesyonellerini hedefleyen ürünler geliştirirken, Sood, şimdiye kadar sade vanilyalı bitcoin vadeli işlem ürünlerine olan ilginin çoğunun kendi kendini yöneten yatırımcılardan geldiğini söyledi.

Sood, finans uzmanlarının borsada işlem gören fonlar (ETF) ve yatırım fonları gibi düzenlenmiş yatırım araçları için daha fazla talebi ve takdiri olduğunu, çünkü genellikle bağlı oldukları en iyi faiz gereksinimlerine uyma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söyledi.

“Aracılar için başka zorluklar da var çünkü bu varlıkları çok varlıklı bir portföyde yönetiyorlar ve hiçbir şey bitcoin’in sunduğu türde bir oynaklığı – veya tarihsel olarak, getiri türlerini – sağlamaya yaklaşamıyor” dedi. Sood. “Çoğunun müşterilere, getirilerin bir portföy olarak hareket etmesini sağlamak için bitcoin’e yeterli erişim sunmak istediğini düşünürdünüz, ancak bu genellikle belirli bir miktarda oynaklığın da kabul edilmesiyle sonuçlanacaktır. ”

Ama şüphecilik bol

Danışmanlar için kripto işindeki bazı uygulayıcılar, bu tür risk azaltma stratejilerine karşı temkinli.

Danışmanlara müşterileri adına kripto para birimlerine erişim sağlayan bir firma olan BITRIA’nın CEO’su Dan Eyre, “Kötü bir fikir olduklarını söyleyemem” dedi. (BITRIA, geçen yılın sonlarında BlockChange’den yeniden markalandı. ) “Çoğu yatırımcının dijital varlıklara bakma şekli, yapabilecekleri bir yatırım olarak çok güçlü bir yukarı yönlü, aynı zamanda çok fazla oynaklık riski sunuyor. ”

Eyre, yatırımcıların bunun yerine kripto para birimlerini doğrudan tutmasını önerir.

“Dijital varlık ekosisteminin ortaya çıkışından bu yana herhangi bir iki yıla bakarsanız, yatırımı elinde tutsaydınız para kaybedeceğiniz bir dönem yok” dedi. “En aktif olarak işlem gören risk azaltma stratejileri, aslında sadece bir yatırımı elinde tutmaktan daha iyi performans göstermez. Evet, çok fazla oynaklık görüyoruz, ancak sorun değil çünkü çoğu yukarı yönlü oynaklık. Algoritma yoluyla bile en tepeyi ve en dipleri aramaya çalışırsanız, büyük bir vergi faturası oluştururken bazı şeyleri kaçırabilirsiniz. ”

Bir kripto varlık yöneticisi ve danışmanlar için eğitim sağlayıcısı olan Sarson Funds, kendi risk azaltma ürünlerini piyasaya sürdü.

Firmanın CEO’su John Sarson, aşırı karmaşık olduğu için risk azaltma ticaret stratejilerine yönelik eleştirilerde bulundu.

“Wall Street, basit bir yatırım yapmasaydı ve ‘yatırımcı ihtiyaçlarını karşılamak için’ birçok farklı pakete sarmaya çalışmasaydı, Wall Street olmazdı” dedi Sarson. “Bu ürünlerden bazıları mantıklı olsa da diğerleri, müşteri için yaptıklarından çok ihraççı için daha anlamlı olacak. Algoritmik olarak türetilmiş yatırım programları bazen işe yarayabilir ve diğer zamanlarda neredeyse kesinlikle kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratacaktır. Sarson Funds’ta, bitcoin’de volatilite-olumsuz yatırımcılarla çağrı yazma programları kullanmanın çok mantıklı olduğuna inanıyoruz. ”

Sarson’ın en belirgin şekilde Kripto ve Gelir stratejisinde yer alan çağrı yazma programı, kapalı çağrıları kullanarak aylık gelir yaratmak için kripto oynaklığını kullanır. Bu gelir akışı, aşağı veya yan piyasalara karşı tamponlamaya yardımcı olur.

Eyre ayrıca ek alfa arayan yatırımcılar için dijital varlıklarda temel analiz yapılmasını savunuyor.

“Temel analizin çoğu durumda teknik aktif alım satım gerçekleştirmesi için iyi bir şans var, ancak aktif alım satım yapmak istiyorsanız, bunu herkesten daha iyi yapan hedge fonları var” dedi. “Eğer gerçekten oynaklık riskini sınırlamaya çalışıyorsanız, müşteri çok endişeliyse, dijital varlıklar onlar için olmayabilir. Bunda yanlış bir şey yok. ”

Sarson kapalı arama stratejisini tercih ederken, alanda birkaç farklı risk azaltma stratejisine yer olduğunu kabul etti.

“Kripto para birimini “çok riskli” olarak gören yatırımcılar için bu ürünler, riski yöneterek ve bir müşteriyi bu gelişmekte olan varlık sınıfına getirerek büyük değer katıyor” dedi Sarson.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.