Alt Coin

Bugün En Çok Süreç Gören 5 Metaverse Coin’i Tanıyalım!

Piyasada oldukça Metaverse coin varken, birkaç tanesi en yüksek kıymete ve en yüksek süreç hacmine sahip. Bu makale, en düşükten en yükseğe 24 saatlik süreç hacmine nazaran sıralanmış, bugün en çok süreç gören 5 metaverse coini incelemektedir. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

5 metaverse coin projesi

5. Enjin Coin (ENJ), 168 milyon dolar: 2009 yılında kurulan Enjin, tanınan pazarıyla kendisini NFT alanında başkan olarak kabul ettirdi. ENJ, Enjin Platformuna güç sağlayan ERC20 tokenidir. Efinity, Enjin’in Polkadot üzerine şurası dijital varlıklar için yeni jenerasyon bir blockchain olan en son projesidir. Efinity, NFT’lerin fiyatlandırmasını ve değişimini kolaylaştırma zorluğunu çözen tüm değiştirilebilir ve değiştirilemez tokenler için bir merkez olmayı hedefliyor. Son haberlere nazaran, Enjin, Polkadot parachain müzayedelerinde Efinity kitle kredisi destekçilerine ek bonuslar sağlayacak olan ParallelFi ile entegrasyonları üzerinde çalışıyor. Yazıma sırasında tanınan metaverse coin ENJ 2.36 dolardan süreç görüyor. Piyasa pahası 1,94 milyar dolar ve 24 saatlik 168 milyon dolarlık süreç hacmi var.

4. Axie Infinity (AXS), 191 milyon dolar: Axie Infinity en tanınan blockchain tabanlı oyunlardan biridir, o kadar popülerdir ki oyunun ardındaki takım bilhassa oyun için tam bir blockchain oluşturdu. Blockchainine Ronin denir ve Ethereum’un bir yan zinciridir. Axie’ler makul özelliklere sahip canavarlardır ve yükseltilebilir yahut takas edilebilir. Oyuncular, bir arenada öteki oyuncularla savaşmak ve mükafatlar kazanmak için Axie’lerini kullanabilirler. Axie Infinity, kendi ekosistemini yaratan, pahası ve popülaritesi yükselen bir oyunun örneğidir. Ayrıyeten, Axie Infinity platformunda para ünitesi olarak kullanılan bir ERC-20 tokeni (AXS) içerir. AXS, platformla etkileşim kurmanıza, Axie’ler satın almanıza, satmanıza ve ticaret yapmanıza imkan tanır. AXS’nin son 24 saatte tek başına 191 milyon doların üzerinde süreç hacmine sahip olmasının büyük bir nedeni, epeyce faal pazar yerleridir. Piyasa kıymeti 5,8 milyar dolar ve AXS şu anda 95 dolardan süreç görüyor.

3. Vulcan Forged (PYR), 226 milyon dolar: Vulcan Forged PYR, Mart 2021’de Polygon ağına geçiş yapan bir blockchain oyun stüdyosu ve NFT pazarıdır. Vulcan Forged, kullanıcıların oynamasına, inşa etmesine, işbirliği yapmasına, kazanmasına ve fikirlerini hayata geçirmesine imkan tanır. PYR, en süratli büyüyen blockchain oyunu ve dApp platformudur. Vulcan Forged, Metaverse’lerinde çok çeşitli koleksiyon ve öğelerin yanı sıra arazi modülleri içeren bir NFT pazarına sahiptir. Piyasa Polygon’da olduğundan, Uniswap’tan PYR alan kullanıcıların ERC-20 PYR’yi Polygon’a bağlaması gerekeceğini unutmayın. PYR şu anda %20’lik bir tatil satışında ve şu anda 16.76 dolardan süreç görüyor ve 24 saatlik süreç hacmi 228 milyon dolar. Piyasa bedeli 19,89 milyon PYR dolanım arzı ile 333 milyon dolar.

Sandbox ve Decentraland de listede

2. Sandbox (SAND), 764 milyon dolar: Sandbox, kullanıcıların arazi satın almalarına ve bunlardan para kazanmalarına imkan tanıyan bir 3D Metaverse özelliğine sahiptir. Sandbox ayrıyeten mükafatlar kazanmak için vazifeler, oyunlar ve gayretler içeren oyunlaştırılmış bir tecrübe sunar. Sandbox, Decentraland’a emsal tecrübeler ve genel nizam sunar. Her ikisinin de, oyuncuların farklı adalara seyahat etmesine müsaade veren merkezi bir Hub’ı vardır. Şubat 2020’den beri yayında olan Decentraland’in tersine, The Sandbox kısa mühlet evvel Alpha’sını 29 Kasım’da piyasaya sürdü. SAND, Twitter’da UnderArmour ve Stephen Curry ile yakın vakitte bir iştirak kuracağını duyurdu. Daha fazla ayrıntının 21 Aralık’ta yayınlanması planlanıyor. SAND, 24 saatlik 765 milyon dolarlık süreç hacmiyle bugün en çok süreç gören Metaverse kripto para ünitesidir. Piyasa kıymeti 4.6 milyar dolar, bu da onu bu listedeki üçüncü en büyük Metaverse madeni parası yapıyor.

1. Decentraland (MANA), 1,02 milyar dolar: Decentraland, oyuncuların arazi satın almalarına ve sanal cihanını keşfetmelerine imkan tanıyan, tarayıcı içi blok zinciri tabanlı bir 3D Metaverse oyunudur. Konserler, galeriler, kumarhaneler, oynayarak kazanılan oyunlar ve çok daha fazlası üzere çeşitli tecrübeler mevcuttur. Decentraland, Şubat 2020’den bu yana halka açık olan kripto alanında en uzun müddettir devam eden Metaverse projelerinden biridir. Decentraland’ın sunabileceğine yaklaşan öbür tek proje, şu anda açık alfası devam eden 6,9 milyar doların üzerinde bir pahaya sahip The Sandbox. Decentraland, son haberlerde kullanıcı arayüzünü güncelleyerek kişisel kullanıcı arayüzlerini “Hepsi Bir Arada” menüde bir ortaya getirdi. The Sandbox üzere, Decentraland da UnderArmour ve Stephen Curry ortasında bir paydaşlık duyurdu. MANA, 1 milyar doların üzerinde süreç hacmiyle bugün en çok süreç gören Metaverse madeni parasıdır. Piyasa pahası 5,97 milyar dolar, bu da projeye ne kadar ilgi olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.