Alt Coin

Business Insider Açıkladı: Bu 10 Altcoin, Piyasanın En İyisi!

Kriptokoin.com olarak, en düzgün 10 altcoin ve bunların gerçek dünyadaki uygulamaları üzerinde duracağız. Birçok altcoin’in gerçek dünya uygulamaları var ve yıkıcı teknolojiler haline geliyorlar. Bu projeler Fintech, DeFi ve hatta cümbüş sanayisindeki gerçek sıkıntıları çözebilir yahut çözme kelamı verebilirler. Kriptoya yatırım yapmanın bir kesimi, bir altcoin projesinin bağlı olduğu tahlil cinslerini anlamaktır. Artık 10 altcoini mercek altına alıyoruz.

En güzel 10 altcoin

Solana (SOL). Tanınan altcoin, kendisini dünyanın en süratli blok zinciri ve kriptoda en süratli büyüyen ekosistem olarak isimlendiriyor. Şu anda DeFi, NFT’ler, oyun ve Web3’te 400’den fazla projeyi desteklemektedir. Konsensüs, pay delili ve eşsiz bir geçmiş ispatı sürecine dayanmaktadır. Solana’nın blok zinciri, Ethereum’a emsal lakin daha kolay ölçeklenebilir, daha düşük fiyatlara sahiptir ve birleştirilebilir. Kripto borsası Gemini’ye nazaran, saniyede 50.000 sürece yahut 65.000’lik teorik zirve kapasiteye kadar işleyebilir. Üst seviye kestirime nazaran, bu Ethereum‘dan yaklaşık 4.000 kat daha süratli. Tanınmış bir etkileyicinin olan CryptoWendyO, Solana’yı en âlâ yardımcı program seçimi olarak seçti.

Uniswap (UNI). Şu anda, CoinMarketCap.com’a nazaran Uniswap, token piyasa pahası ile en tanınan merkezi olmayan borsadır. Yatırımcıların, süreci tamamlamak için bir aracı kullanmadan direkt iki taraf ortasında kripto para ticareti yapmalarını sağlar. Wave Financial CEO’su David Siemer, “Bence SushiSwap ve Aave üzere birçok DeFi madeni parası, büyük bir yükselişe geçmesine karşın hala düşük kıymette. Bence Uniswap hala düşük değerde” dedi. Tesirli bir biçimde token sahiplerine akan bu platformlardaki gelir artık çok büyük. “Uniswap tek başına günde yaklaşık 6 milyon dolar – yani yılda 2,2 milyar dolar kazanıyor ve hakikaten süratli büyüyor” diye ekledi.

Polkadot (DOT). Solana üzere, Polkadot’un süreçleri Ethereum’daki süreçlerden daha süratli ve daha verimli, lakin son vakitlerde kripto meraklıları ortasında daha az tanınan oldular. Bu, büyük ölçüde Ethereum ve Solana üzere rakip blok zincirlerinde yükselen NFT’lerin sayısından kaynaklanmaktadır. Parachain teknolojisi (belirli projeler için yapılmış özel blok zincirler) sayesinde, güvenlik garantili rastgele bir blok zinciri ortasında her türlü bilgiyi aktarabilir. Bu, öbür blok zincirlerinin kendi ağına kolay kolay bağlanabileceği manasına gelir. Ayrıyeten hard fork gerektirmeden yükseltmelerden geçebilir.

Ripple (XRP). ABD merkezli bir teknoloji şirketi olan Ripple Labs tarafından inşa edildi. Ne yazık ki, kriptonun bir menkul değer varlığı olarak kabul edilip edilmemesi konusunda SEC ile bir davaya girdikten sonra kimi borsalardan çekildi. Dava sürüyor. TikTok’ta neredeyse 500.000 takipçisi olan ve kamuoyunda Crypto Masun olarak bilinen Mason Versluis üzere kripto yatırımcıları ve etkileyicileri, XRP‘nin ağır bir savunucusu. Global dijital para ünitesi dönüşümünün ön saflarında olacağına inanıyor. Versluis, başka ülkelerden ödeme kabul eden bir işletmeyi yönetmeye çalışırken sıklıkla karşılaştığı bir sorunu çözdüğü için XRP’ye yatırım yaptı: denizaşırı müşterilerinden ödeme almak yavaş ve kıymetli bir süreçti.

Cardano (ADA). Tanınan altcoin Cardano’yu eşsiz kılan şey, hakemli araştırmalar üzerine yapılandırılmış topluluk temelli bir proje olmasıdır – tanıtım dokümanı bile topluluk girdilerinden oluşur. Akıllı kontratları destekleme konusunda Ethereum ve Solana ile tıpkı yeteneklere sahiptir ve pay delili konsensüsü üzerinde çalışır. Cardano, Temmuz ve Eylül ortasında yaklaşık %182 arttı, lakin NFT’leri esasen destekleyen öbür blok zincirlerinin liderliği almasıyla son vakitlerde popülaritesi art planda kaldı. Eylül ayının başlarında, blok zinciri nihayet alonzo olarak bilinen bir yükseltmeyi gerçekleştirdi.

Tether de litede

Tether (USDT). Yaklaşık 68 milyar dolarlık piyasa pahası ile dünyanın en büyük stablecoin’idir. Tether başlangıçta her kripto paranın banka hesaplarında büsbütün ABD doları ile desteklendiğini tez etti. Lakin Tether’e olan talep arttıkça, piyasa iştirakçileri durumun sahiden bu türlü olup olmadığını sorgulamaya başladı. Bu çeşit sorgulamalara karşı koymak için Tether, mali tablolarında rezervlere ait tasdikler aldı. Bununla birlikte, bunlar sıklıkla yanıtlardan daha fazla soru ortaya çıkardı. Tether, 29 yaşındaki kripto milyarderi Sam-Bankman Fried de dahil olmak üzere birçok kripto para ünitesinden sağlam bir dayanağa sahip.

Helium (HNT). Helium ağının hedefi, Objelerin İnterneti (IoT) aygıtlarının bağlanması için blok zincirle çalışan bir ağ oluşturmaktır. Bir IoT aygıtı, internete bağlandığı ve irtibat kurduğu sürece TV’den buzdolabına kadar her şey olabilir. Bir IoT geleceğinin gerçekleşmesi için birçok yerde 7/24 internetin olması gerekir. Şu anda bu zorlayıcı zira internete ilişkiler birden fazla sağlayıcı tarafından sunuluyor ve çok sayıda farklı kimlik doğrulama bilgisi gerektiriyor. İşte burada Helium devreye giriyor. Helium, topluluğun internet erişim noktalarını çalıştırmasını sağlayarak IoT aygıtlarını destekleyen global ve merkezi olmayan bir ağ yaratmayı hedefliyor.

Elrond (EGLD). Elrond’un güçlü istikametleri ortasında, ekosistemine bağlanmak için çok sayıda protokolü teşvik eden ölçeklenebilirlik, sürat, güvenlik ve esneklik sayılabilir. Kripto yatırımcılarının ve Mack Lorden üzere etkileyicilerin ELGD’ye sahip olduklarını söylemelerinin bir nedeni, risksiz faiz kazanmayı ve stake etmeyi tercih etmeleridir. Protokol, gözetimsiz yetkilendirme sunarak, hisse sahibinin EGLD‘lerini yatırımı kaybetme tehlikesi olmadan bir doğrulayıcıya basitçe devretmesine imkan tanır.

Poligon (MATIC). Ethereum uyumlu blok zincirlerini bağlamak için kullanılan ikinci bir katman protokolüdür. Polygon’un mahallî belirteci MATIC, Polygon ağının bakımı ve idaresi için kullanılmaktadır ve Polygon ağındaki uygulamalardaki süreçlerin yanı sıra stake etme fiyatlarını ödemek için kullanılabilir. Bu protokol, yüksek gas fiyatları ve yavaş suratlar üzere Ethereum blok zincirinin karşılaştığı kimi ölçeklendirme problemlerinin üstesinden gelmeye yardımcı olmak için başlatıldı, fakat Ethereum’un güvenliğinden ödün vermeden. ABD’li milyarder Mark Cuban ağa yatırım yaptı. Kripto varlık yöneticisi Wave Financial’in CEO’su David Siemer, bir röportajda, güçlü bir ikinci katman ölçeklendirme tahlili olduğu için Polygon’a yatırım yaptığını, lakin kullanımı teşvik etmek için çok para verdiklerini söyledi.

Vechain (VET). VeChain’in temel emeli, verimli data transferi ve tedarik zinciri idaresi için araçlar sağlayarak işletmelerle daha yeterli işbirliğini sağlamaktır. VeChain başlangıçta sırf tedarik zinciri idaresine odaklandı, fakat o vakitten beri daha genel data tahlillerine odaklanmak için blok zincirinin kapsamını artırdı. H&M ve Walmart China, malları takip etmek için VeChain teknolojisinden yararlanıyor. VET tokeni protokoldeki değişiklikleri oylamak içindir, VTHO tokeni ise süreçleri yürütür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.