Kripto Haber

Buterin, Dünya Çapında Covid Projeleri İçin SHIB Bağışından Getirilen 100 Milyon Doları Kullanacak

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, daha önce Hindistan merkezli Covid-19 yardım fonu CryptoRelief’e bağışladığı Shiba Inu’da 1 milyar dolardan fazla USDC’den 100 milyon dolar geri alacak, fonun kurucusu Sandeep Nailwal ve Buterin Cuma günü tweet attı .

  • Aynı zamanda Polygon’un kurucu ortağı olan Nailwal, “Yüksek riskli/ödül projelerinde hızlı dağıtım yapmak için 100 milyon USDC’yi Hintli olmayan Vitalik’e geri taşıyacağız” dedi.
  • Geçen Mayıs ayında Buterin, Shiba Inu’nun yaratıcılarının kendisine gönderdiği SHIB jetonlarında (o zamanlar yaklaşık 1,2 milyar dolar değerinde) 50 trilyon bağışladı, CryptoRelief fonuna. Jetonların geri kalanını yaktı.
  • Buterin, 100 milyon doları CryptoRelief’in mevcut mükemmel çalışmasını dünya çapında bazı yüksek riskli, yüksek ödüllü Covid bilim ve yardım projeleriyle tamamlamak için kullanacağını tweetledi. ”
  • Hindistan hükümeti 1 Şubat’ta ülkenin bütçesini sunmaya hazırlanırken bu hamle geldi. Ülkenin milletvekilleri yeni kripto düzenlemelerini tartıyor.
  • Nailwal, ülkenin kripto ihtiyatlılığının, stabilcoin cinsinden miktarı Buterin’e iade etme kararında yer aldığını ima etti. Nailwal, “Fonun yabancı menşei ve Hindistan yasaları göz önüne alındığında, Crypto Relief Hindistan için kullanılması zorunlu fonların ödenmesinde sistematik, kontrollü ve sağlam bir yaklaşım izledi” dedi. Ancak bir Hint vatandaşı (NRI) olarak, bağış yapılan projelerin herhangi birinde ekstra dikkatli olmam gerekiyor” diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.