Bitcoin

Büyük Coin’ler Çökerken Bu Bilinmeyen 6 Altcoin Patladı!

Piyasa kıymeti ile en üstte yer alan coin’ler olan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) düşüş yaşarken, kimi altcoin projeleri yükseldi. Lakin piyasa genelinde en çok yükselen bu altcoin’lerin birçoklarının yeni ve bilinmedik olduğunu, bu nedenle pump ve dump yahut scam olma risklerinin çok daha yüksek olduğunu belirtmekte yarar var.

Bu 6 altcoin yüzde 200’ün üzerinde yükseldi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin (BTC), Fed açıklamaları sonucunda düşüş yaşadı. Bu düşüş, öteki büyük altcoin’leri de etkiledi. Lakin, piyasa bedelinden bağımsız olarak genele baktığımızda, son 24 saatte yüzde 200’ün üzerinde yükseliş yaşayan 6 altcoin Coinmarketcap’in “kazananlar” listesinde yer almış üzere görünüyor.

Öncelikle Bitcoin Asia (BTCA), yüzde 1.257’lik bir yükseliş yaşadı. Proje, kendisini dünyanın birinci kripto tabanlı seyahat paketi şirketi olarak tanıtıyor. İkinci sırada yer alan Luni (LUNI) ise yüzde 910’luk bir bedel kazandı. LUNI, Terra ağında yayınlanan bir göğüs ve utility token olduğunu söylüyor. Üçüncü olarak oyun tabanlı pasif gelir üreten kripto para ünitesi olarak tanıtılan NinjaFloki (NFJ) yüzde 586 yükselmiş durumda gözüküyor.

Öte yandan, DeFi, Metaverse ve Web 3.0 programlarına yatırım yapan ve bunları oluşturan topluluk fon havuzlarına sahip bir DeFi ekosistemi olan MoonRock (ROCK) yüzde 344, PoW ve PoS algoritmasına sahip Blockchain tabanlı bir hizmet olan Earnfinex (EFX) yüzde 234 bedel kazandı. Son olarak, rent-to-earn konsepti sunan Web3 Inu (WEB3) yüzde 218 oranında yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.