Bitcoin

“Büyük Çöküş Geliyor” Analist: Bitcoin Bu Tabanları Görebilir!

Invesco stratejisti Paul Jackson’a nazaran, Bitcoin fiyatı bu yıl daha büyük kayıplar görebilir. Paul Jackson BTC fiyatının 30.000 dolar düzeyinin altına düşebileceği konusunda uyardı. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim… Bitcoin (BTC) fiyatını ve ayrıntılı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz. 

Paul Jackson: Bitcoin fiyatı bu yıl daha büyük kayıplar görebilir!

Business Insider’ın haberine nazaran Invesco stratejisti Paul Jackson, Bitcoin fiyatının 30.000 dolar düzeyinin altına düşebileceği konusunda uyardı. Analist, bu türlü bir düşüş senaryosunun gerçeğe dönüşme mümkünlüğünü %30 olarak görüyor. Kripto para piyasasındaki çok coşku, Jackson’a Büyük Buhran’ın tepesindeki periyodu hatırlatıyor. Paul Jackson mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin’in kitlesel olarak pazarlanması, bize 1929 çöküşüne kadar olan süreçte borsacıların faaliyetlerini hatırlatıyor.

En büyük kripto para ünitesi, basın vaktinde büyük spot borsalarda 42.000 dolar düzeyinin biraz üzerinde süreç görüyor. ABD Federal Rezervi‘nin şahin duruşu, şu anda Bitcoin için en kıymetli rüzgarlardan biri. Merkez bankasının, pay senetleri ve kripto para üniteleri üzere riskli varlıklar üzerinde baskı uygulayarak bu yıl boyunca üç sefer oranları artırması bekleniyor.

BTC yakın vakitte bir “Death Cross” oluşturdu

Teknik açıdan, en büyük kripto para ünitesi yakın vakitte bir “Death Cross” oluşturdu. Değerli bir düzeltmeyi öngörmesi beklenen çok korkulan grafik deseni, birden fazla vakit gecikmeli bir metrik olma eğilimindedir ve kimi yatırımcılar bunu bir satın alma fırsatı olarak görmektedir.
Kimi düşüş telaffuzlarına karşın, yükselişli fiyat iddialarında de bir eksiklik yok.

Örneğin; Fundstrat’tan Tom Lee, Bitcoin’in bu yıl en kısa müddette 200.000 doları devirebileceğine inanıyor. Kripto para ünitesinin hash rate’ı rekor düzeylere ulaşmaya devam ediyor ve madencilerin ağa daha fazla yatırım yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Max Keiser’e nazaran bu, Bitcoin’i bu yıl 220.000 dolara kadar yükseltebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.