Alt Coin

Büyük Eller BTC ve ETH’den Çıkarken Bu 2 Altcoin’e Giriyor!

CoinShares, yeni altcoin raporunu yayınladı. Kurumsal yatırımcılar haftalarca süren sermaye girişi serisini sona erdirdi. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

CoinShares: 17 hafta içinde birinci defa kurumsal fon çıkışı oldu!

Önde gelen dijital varlık yöneticisi CoinShares’in verilerine göre, kripto piyasası 17 hafta içinde birinci sefer kurumsal yatırımcılardan 142 milyon dolar kıymetinde çıkış gördü. CoinShares hususa yönelik şu açıklamalarda bulundu:

Kripto varlık yatırım eserlerinde toplam 142 milyon dolarlık çıkış görüldü. Bu 17 haftalık giriş akışının akabinde birinci çıkış ve rekor seviyede haftalık en büyük çıkış oldu. Kayıtlara geçen en büyük çıkış, Haziran 2021’in başlarındaydı ve haftalık çıkışlar toplam 97 milyon dolardı.

CoinShares: Bu 2 altcoin sermaye girişi yaşadı!

Bilgilere göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), sırasıyla 89,2 milyon dolar ve 63,6 milyon dolar kurumsal sermaye çıkışı gördükleri için kaybın birçoklarını oluşturuyor. Lakin ETH rakipleri Solana (SOL) ve Polkadot’a (DOT) akıtılan fonlar ise birebir vakit diliminde 6,7 milyon dolar ve 2,5 milyon dolarlık sermaye girişlerini temsil ediyor. Geri çekilme vahim görünse de CoinShares, çıkışların nedenini not etmenin kıymetli olduğunu söylüyor. CoinShares hususa yönelik şu açıklamalarda bulundu:

Bu çıkış tasa verici görünse de dikkate alınması gereken birkaç nokta var. İlk olarak, ABD Merkez Bankası’nın son zamanlardaki daralmaya ait açıklamasını takiben tüm risk varlıklarında değerli çıkışların olduğu bir vakitte geliyor. İkinci olarak çıkışlar, idare altındaki toplam varlıkların (AUM) sadece %0.23’ünü temsil eder ve tarihi bir perspektiften, haftalık çıkışların AUM’nin %1.6’sını temsil ettiği 2018’in başlarındaki çıkışlara nazaran küçüktür. Son olarak çıkışlar, 2020’deki toplam 6,7 milyar girişe kıyasla, yıllık girişlerin 9,5 milyar dolarla rekor düzeye ulaştığı bir vakitte geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.