Bitcoin

Büyük Ellerin Bıraktığı ve Odaklandığı Altcoin’ler Açıklandı!

Bitcoin ve altcoin varlık yöneticisi CoinShares tarafından yürütülen yeni bir ankete nazaran, son kripto pazarındaki çöküş, yatırımcıların piyasa kıymetine nazaran en büyük iki kripto paraya yönelik hevesini artırdı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Anket: Yatırımcılar Bitcoin ve önder altcoin Ethereum’a odaklanıyor

CoinShares; Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için yatırımcı hissiyatının Aralık 2021’de güzelleşirken Cardano (ADA), Solana (SOL) ve başka altcoin’lere yönelik hissiyatın olumsuz bir tarafa gittiğini söylüyor.  Ancak CoinShares anketine nazaran göre, piyasanın dokuzuncu en büyük kripto varlığı olan Polkadot’ta (DOT) yatırımcı hassaslığı değişmedi. Şirket, anketin sonuçlarına yönelik aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Piyasa fiyatlarının keskin bir halde düştüğü 2021 Aralık ayı boyunca, yatırımcı hassaslığı daha büyük dijital varlıklar olan Bitcoin, Ethereum için güzelleşirken, Cardano, Solana ve başka altcoin’ler üzere daha küçük varlıklar için hassaslık azaldı.

Öte yandan anket, CoinShares fonlarındaki kripto paralara yapılan tahsislerin yatırımcı hassaslığı ile alakalı olduğunu belirtiyor. Bitcoin ve Ethereum, Polkadot, Cardano ve Solana’ya kıyasla nispeten daha büyük tahsisler aldı. Altcoin’ler yerine daha büyük kripto paralara yapılan tahsislerin artırılması ile büyüme görünümü yansıtıldığı belirtiliyor.  Bu sırada, CoinShares’in, biri Tezos (XTZ) ve başkası Polkadot (DOT) için iki yeni fizikî dayanaklı borsada süreç gören eser (ETP) piyasaya sürdüğünü belirtmekte yarar var.

Yatırımcılar, düzenlemeler konusunda kaygılı

Katılanların çoğunluğunun Kuzey Amerika’nın yanı sıra Avrupa ve Orta Doğu bölgelerinde yaşadığı ankette yatırımcıların telaşlarına de yer verildi. CoinShares’e nazaran, düzenlemeler, kripto yatırımcıları için giderek daha kıymetli bir kaygı haline geliyor. Ankette düzenleme konusunda telaş duyan yatırımcıların sayısında iki kata kadar bir artış olduğu belirtilirken açıklamada aşağıdaki tabirlere yer verildi:

MiCA (Kripto Paralarda Piyasaların Düzenlenmesi) konusunda daha fazla netlik oluşmasına ve ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin ETF’ine müsaade vermesine karşın yatırımcılar için düzenlemeler konusu, kilit riskler ortasında en üst sırada yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.