Bitcoin

Büyük Ellerin İzlediği 3 Metaverse Coin Açığa Çıktı!

Metaverse alanı, bilhassa 2021’in sonunda büyük bir ivme kazandı. Bu ivmenin gerisinde, dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Facebook’un ismini Meta olarak tekrar markalaması üzere faktörler yer alıyordu. Uzmanlar, metaverse alanının toplam pahasının 30 trilyon dolara ulaşacağını öngörüyor. Bu sırada, büyük yatırımcıların en çok tercih ettiği metaverse coin projeleri ortaya çıktı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Bu metaverse coin projeleri ilgi çekiyor

Teşebbüs sermayesi şirketi Epyllion CEO’su Matthew Ball’a nazaran metaverse, 10 yılda 30 trilyon dolara ulaşacak. Birçok şirketin de bu alana yatırım yaptığı biliniyor. Pekala, yatırımcılar hangi metaverse coin’lere akın ediyor? Uzmanlara nazaran metaverse’e yönelen yatırımcıların en çok tercih ettiği kriptoların başında The Sandbox (SAND) yer alıyor. Sandbox, oyna-kazan platformu olarak da öne çıkıyor. SAND tokenı ile The Sandbox’ta oyun içi arsa satın da alınabiliyor. Sandbox, karakterleri ve eserleri paraya çevirme imkanı sunuyor.

Yatırımcıların ilgisini çeken bir başka coin, Decentraland (MANA) olarak karşımıza çıkıyor. MANA, 2021’in başından bu yana yüzde 3.500 yükseldi. MANA da Decentraland’de arsa almak için kullanılabiliyor. Decentraland kullanıcıları da LAND token’larını paraya çevirebiliyor. LAND token’ları MANA fiyatı üzerinden bedellendiriliyor.

Üçüncü olarak, en çok Axie Infinity (AXS) ilgi çekiyor. AXS, 2021’den bu yana yüzde 14.000 yükseldi. Yeniden bir oyna-kazan (play-to-earn) projesi olan Axie Infinity’de kullanıcıların oyuna girebilmesi için üç Axie’ye gereksinimi var. Kazanan, Axie’lerini geliştirmek için kullanabileceği tecrübe puanları kazanıyor. The Sandbox ve Decentraland’de olduğu üzere, Axie Infinity’de de dijital emlak NFT olarak bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.