Alt Coin

“Büyük Fırsatlar Var” Diyen Ünlü Teşebbüsçü Bu Altcoin’den Aldı!

Bir oyun VC, vites değiştirmeye ve altcoin projelerine yatırım yapmak için odaklanmaya karar verdi. İşte bu yüzden artık yatırım yapmak için yanlışsız vakit olduğunu düşünüyor. Telstra Ventures’ın genel ortağı olan Yash Patel, ekseriyetle kurumsal hizmet olarak yazılım teşebbüslerine, ayrıyeten e-spor ve oyunlara yatırım yapıyor. Kripto piyasası hakkındaki niyetlerini paylaşan ünlü girişimcinin görüşlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Bu altcoin projesinden alarak kripto piyasasına giriş yaptı

Lakin bu yılın başlarında, kimi e-spor portföy şirketlerinin, 210 milyon doları aşan kripto para borsası FTX üzere yeni başlayanlarla iştirakler ve muahedeler yaptığını fark eden Yash Patel, sonunda FTX’e yatırım yapmaya karar verdi ve artık planlarında öbür kripto projelerine ​​yatırımlar var.

O sırada Yash Patel, Non Fungible Token (NFT) yahut kriptonun oyun oynamayı nasıl etkilediği hakkında fazla bir şey bilmiyordu. Fakat çakışmayı ve kârlılık potansiyelini gördü ve kriptoya odaklanma vaktinin geldiğine karar verdi. Yash Patel, verdiği bir röportajda şu tabirleri kullanıyor:

Kendimi bir kripto yatırımcısı olarak tekrar yaratmamam gerekiyordu. Lakin bulunduğum yere bitişik olan bu bölümde nitekim, otantik bir formda var olmam lazımdı.

İspatı da sayılarda. Crunchbase’e nazaran, kripto ve Blockchain teşebbüslerine yönelik risk sermayesi finansmanı, bu yıl şimdiye kadar 26 milyar doların üzerinde, 2020’de yatırılan 4,5 milyar dolardan %477 arttı. Yash Patel, kripto yatırımına girişme konusunda nispeten yeni olmasına karşın, bu finansman eğiliminin devam etmesini bekliyor. Yash Patel ve Telstra Ventures, kripto yatırımlarına yaklaşırken, alana bir yazılıma yatırım yapacakları üzere yaklaşıyor. Ünlü teşebbüsçü, şu açıklamayı yapıyor:

Genel olarak Z jenerasyonunun ve Y neslinin portföylerini çeşitlendirmesini sağlamak için insanların yarattığı hem kripto hem de dijital varlık pazarlarına bakmaya başlıyoruz.

Yatırımcıya nazaran, kripto artık daha riskli bir yatırım değil

Yash Patel, spor, yaratıcı iktisat, müzik yahut cümbüş üzere belli altcoin projelerinde uzmanlaşmış uygun bir grup ve kurucu arıyor. Bir oyun yatırımcısı olarak Yash Patel, oyuncular ve kripto meraklıları ortasında büyük bir örtüşme gözlemledi. Ona nazaran, bu örtüşme, bölümü sermayesine layık kılan yeni jenerasyon cümbüş ve finansal hizmetlerin kanayan kenarında oturuyor. Yatırımcı, fikirlerini şu halde tabir ediyor:

Kripto para ünitelerinin oynaklığına karşın, kripto nitekim burada ve oyun oynamayı/esporu seven tıpkı izleyiciler tarafından yönlendiriliyor. Bu cazipliği yönlendiren şey, kriptonun içerik oluşturuculara özerklik, bağımsızlık ve güç vermesidir, zira tekil bir süreç fiyatı yok.

Yash Patel şu örnekle açıklıyor: Bir atlet oyun kazandıran bir şuttan para kazanmak isterse, NFT olarak oluşturulan şutun bir GIF’ine sahip olabilir. NFT kodu daha sonra mülkiyetin doğrulandığı Blockchain’e yerleştirilebilir ve tüketiciler NFT’yi satın aldıkça sportmen bu satın alma için telif fiyatı toplar.

Ünlü yatırımcının odak noktası yazılım ve oyun olsa da, müzikte ve öbür içerikte çok sayıda altcoin projesi fırsatı olduğunu düşünüyor. Müzisyenlerin müziklerini Blockchain’e gömerek ve tüketicilere kripto para üniteleri ile ödeme yaparak çalışmalarına özel erişim sunarak para kazandıklarını fark ettiğini söyleyen Yash Patel, müelliflerin ve blog müelliflerinin, çalışmalarına erişmek için klâsik abonelik fiyatları yerine, kripto ile ödeme yapan okuyuculardan para kazandığını da gördüğünü belirtiyor. Kripto daha evvel riskli bir yatırım olarak görülse de Yash Patel artık bunun değiştiğini düşünüyor:

Erken evre kripto yatırımı yüksek risk ve eşit derecede yüksek mükafata sahipti. Artık, düşük bir risk var ve hala büyük getiri elde etmek için yer var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.