BitcoinKripto Haber

Büyük Kripto Borsalarına İngiliz Teknoloji Vergisi Ödeyeceği Söylenirken ‘Yeni Darbe’

Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren – Coinbase gibileri de dahil olmak üzere – kripto borsaları, yakın zamanda oluşturulan bir teknoloji vergisi – İngiliz vergi kurumu HM Revenue and Customs (HMRC) ile – kripto varlıkların – œfinansal araçlar değildir.â€??

İngiliz Hazine geçen yıl yeni bir% 2 satış lansmanı online satıcılardan üzerinde ücret üzerinden ABD Doları 666.4m ve ABD doları 33.3M işaretinin üstüne yurtiçi satışların küresel gelirle motorları ve sosyal medya sağlayıcılarını arama açıkladı.

Başına Telegraph, vergi dairesi onlar emin sever şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuş artırımı, tabi olduğunu kripto alışverişini bildirdi Google ve Amazon UK â vergi geçici çözümleri bulmak için eleştirilmektedir “Hazine’nin kasasına daha fazla katkıda bulunun.

Aynı medya kuruluşu, Coinbase’in Birleşik Krallık operasyonlarının 24 milyon ABD dolarının hemen altında satışlar bildirmesine rağmen, “şirket kısa süre önce küresel gelirlerin dört katına çıktığını ve bu da 2021’de Birleşik Krallık eşiğini geçebileceği anlamına geldiğini bildirdi.”

Bununla birlikte, vergi, en azından mevcut haliyle kısa ömürlü olabilir: bu yılın başlarında, G20 , esas olarak küresel vergi devlerini hedefleyen modern bir vergi oluşturmayı kabul etti. Tedbir, dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarını her yıl 150 milyar USD ekstra vergi geliri elde etmeye zorlayacak.

Geçen ay, BBC bildirdi G20 şefleri büyük şirketler için% 15’lik bir küresel asgari vergi oranı yaratmak için kabul etmişti, ve 2023 yılında başlayan önlemi uygulamak söyledi.

Ancak bu arada İngiliz hala yerinde – ve Coinbase muhtemelen bunu ödemek zorunda kalacak.

HMRC’nin kripto varlıkların “finansal araçlar olmadığı” kararına varıyor? anahtar. Finansal sağlayıcılar vergiden muaftır, ancak vergi kurumunun belirteçlerin “mal veya para olarak nitelendirilmediği” konusundaki ısrarı? kripto ticaret platformlarının ağdan geçemeyeceği anlamına gelir.

Aynı medya kuruluşu, kripto baskı grubu CryptoUK’un bunun “ haksız ” olduğunu iddia ettiğini aktardı. kriptoyu “diğer finansal varlıklardan farklı olarak” sınıflandırmak için? – özellikle de Birleşik Krallık vergi dairesinin Amerikalı muadilleri madeni paraları büyük ölçüde meta olarak gördüğü için.

CryptoUK direktörü Ian Taylor, bu hareketi “yeni bir darbe” olarak nitelendirdi. zaten “zorlu” olan kripto borsalarına? Düzenleyici Mali Davranış Otoritesi tarafından duyurulan lisans önlemleri – sonuçta borsa müşterileri için daha yüksek ücretlere yol açar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.