Bitcoin

Büyük Mutabakatlar Yapan Bitcoin Borsası, Kepenk İndiriyor!

Vietnam Adalet Bakanlığıyla ve birkaç blockchain programıyla birlikte yaptığı tertipler nedeniyle Vietnam kripto topluluğundan büyük ilgi gören VCC Exchange, faaliyetlerini durdurma kararı alarak herkesi şaşırttı. Büyük Bitcoin borsası VCC Exchange Vietnamlı kullanıcılara hizmet vermeyi neden durdurdu? Kriptokoin.com olarak detaylara bakıyoruz.

Bitcoin borsası faaliyetlerini durdurdu

25 Ocak 2022 sabahı, VCC EXCHANGE borsası, iç siyasetlerindeki değişikliklere atıfta bulunarak hizmetleri durdurmak için bir bildirim yayınladı. Lakin borsa, “iç politika” hakkında daha fazla ayrıntı sağlamadı. Kaybı önlemek için borsa, kullanıcıların 14 Şubat 2022’den evvel varlıklarını geri çekmesini kaide koşuyor ve VCC Exchange de bu tarihten itibaren resmi olarak hizmet sunmayı durduracak. Google‘da “VCC exchange çalışmayı durdurdu” anahtar sözünü ararsanız, birinci sonuç borsanın web sitesi olacaktır. Lakin, bu temasa tıklandığında, kullanıcıların bu ilişkiye erişmesini engelleyen bir DNS yanılgı bildirisi görünüyor. Dışarıda görüntülenen içerik, VCC’nin Vietnamlı kullanıcılara hizmet vermeyi bırakacağını gösteriyor lakin borsanın global olarak çalışmayı durdurup durdurmayacağı net değil.

Daha evvel, VCC Exchange’in bir aldatmaca borsası olduğuna dair birçok kuşku vardı. Lakin birçok düzeltme yazısı yayınlandı ve borsa yerinin yüksek bir prestije sahip olduğu söylendi. Örneğin, VCC’nin geliştirme grubu, Vietnam’daki öteki projelerden farklı olarak, isimleri ve genel adresleri ile bölümde tanınmış şahıslardı. Ek olarak, VCC, Signum Capital Axiom Associates üzere büyük fonlar tarafından desteklendi. Signum Capital, Singapur‘daki en güçlü kraliyet fonudur. Ayrıyeten VCC, Singapur ve Vietnam’daki şirket adreslerini de göstererek, borsa yerinin her vakit eyalet düzenlemeleriyle tam uyumlu olduğunu gösterdi. Bununla birlikte, daha derine inersek, borsanın Telegram kanalının bir müddettir boş olduğunu ve Kasım 2021’den bugüne neredeyse rastgele bir güncelleme yayınlamadığını görebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.