Alt Coin

Büyükler Çökerken Bu 7 Altcoin’den Şaşırtan Ralliler Geldi!

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Solana (SOL) üzere büyük kripto para üniteleri geçtiğimiz haftanın çöküşünün akabinde toparlanmakta zorluk yaşıyor. Fakat piyasa kıymetine nazaran birinci 100’de yer alan 7 altcoin bunlara meydan okuyarak şaşırtan yararlar elde ediyor. Kriptokoin.com olarak günlük bazda en çok yükselen coin’leri ele alıyoruz…

Bu altcoin projeleri günün en çok yükselenleri oldu

Piyasa bedeli ile birinci 100’de yer alan altcoin’lere bakıldığında, bugün en çok bedel kazanan coin Oasis Network (ROSE) oldu. ROSE’un yükselişinin arkasında, ekosisteme yapılan bir yatırım yer alıyor. Binance kripto para borsasının risk sermayesi (VC) kolu olan Binance Labs, Salı günü yaptığı açıklamada, Oasis Vakfı’nın 200 milyon dolarlık ekosistem geliştirme fonuna katkıda bulunacağını duyurdu ve büyük yatırımcıların alternatif Blockchain ağlarında gelişmekte olan projeleri desteklemeye istekli olduğuna dair güçlü bir sinyal gönderdi.

İkinci olarak kendi konsensüs algoritmasını kullanarak merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetleri sağlayan akıllı kontrat platformu olan Fantom (FTM) paha kazandı. Fantom’daki süreçler, bu hafta yükseliş yaşadı. Fantom ağında 1 milyondan fazla süreç gerçekleşti. Ayrıyeten Fantom ağında oluşturulan platformların sayısının yükselişi de dikkat çekiyor. En çok yükselen üçüncü coin, Harmony (ONE) oldu. Harmony, yakın vakitte Celer Network ile paydaşlık kurduğunu duyurdu.

OMG, NEAR, LPT ve KSM de kıymet kazandı

Öte yandan evvelce OmiseGo olarak bilinen OMG Network’ün OMG tokenı paha kazandı. Layer 1 Blockchain’i Near Protocol’ün NEAR tokenı ise bir duyuru beklentisiyle ivme elde etti. NEAR, yakın vakitte atılan bir tweet’te “ilk Near Protocol idare binası için hazırlanın” tabirlerini kullanarak 2022’ye NEAR Foundation CEO’su tarafından yapılan ve NEAR’ın 2022’DE büyümesini nasıl daha da hızlandıracağını açıklayan büyük bir duyuru ile başlayacaklarının haberini verdi.

Altıncı olarak, merkeziyetsiz görüntü yayın protokolü Livepeer’ın LPT tokenı yükseldi. Livepeer, yakın bir vakitte 20 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Son olarak geliştiriciler için büyük ölçüde birlikte çalışabilir ve ölçeklenebilir bir çerçeve sağlamak üzere tasarlanmış deneysel bir Blockchain olarak tanımlanan Kusama’nın KSM’i kıymet kazandı. Kusama, slot müzayedeleriyle ağına yeni projeler eklemeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.