Kripto Haber

Canadian Miner Hut 8, 2021’i Rezervde 5.518 Bitcoin İle Kapattı

Çarşamba günü yapılan bir basın açıklamasına göre, Kanadalı kripto madencilik firması Hut 8 (HUT), 31 Aralık 2021’de rezervlerinde 5.518 bitcoin (cari fiyatlarla yaklaşık 256 milyon$) vardı.

  • Nasdaq listesinde yer alan Hut 8, bir “hodl” stratejisi izler, yani madenciliğini yaptığı tüm bitcoin’i gözetiminde tutar ve esasen değerlerinin uzun vadede artacağına bahse girer. Basın açıklamasında, rezervlerin 2020’nin sonuna kıyasla %97’lik bir artışı temsil ettiği belirtildi.
  • Hut 8’in bitcoin üretim oranı, Kasım 2021’de günlük ortalama 8,83 BTC’den Aralık ayında günlük 8,9 BTC’ye hafifçe yükseldi.
  • Şirket, Hut 8’in toplam kurulu işletme kapasitesinin, bir önceki yıla göre %125 artışla 2021 sonunda 2 exahash/saniye (EH/s) seviyesinde olduğunu söyledi. CoinWarz’dan gelen verilere göre, bu, Çarşamba günü itibariyle ağdaki bilgi işlem gücünün bir ölçüsü olan bitcoin ağının toplam hash oranının %1,16’sını temsil ediyor.
  • Hut 8, Kanada’daki üç tesisinde kurulu kapasitesini 2022’nin ilk çeyreğinin sonunda 3,35 EH/s’ye çıkarmayı planlıyor. Madenci bunu yapmak için Aralık ayında mevcut iki sahaya yeni makineler ekledi ve üçüncü bir maden çiftliği inşa ediyor.
  • Aralık ayında Hut 8, Foundry Digital’den 2.505 MicroBT M30S madencilik teçhizatı satın alarak 228 petahash/saniye (PH/s) hashrate ekledi. Bu makineler Hut 8’in Medicine Sınır, Alberta’daki sitesine zaten kurulmuştu (Kripto madenciliği ve staking şirketi Foundry, aynı zamanda CoinDesk’in ana şirketi olan Digital Currency Group’un bir yan kuruluşudur).
  • Hut 8, yeni MicroBT madencilik makineleri teslim edildiğinden hashrate’i optimize edebilmek için Medicine Sınır madencilik çiftliğinde elektrik altyapısını güncelliyor. Şirket, bu yükseltmelerin Şubat 2022’de 450 PH/s daha bilgi işlem gücü eklemek için “yolda” olduğunu söyledi.
  • Yine Aralık ayında, Hut 8, basın açıklamasına göre Drumheller, Alberta’daki tesisinde 2.782 yeni MicroBT M30S ve M31S+ makinesi kurdu.
  • Hut 8’in Ontario, North Bay’deki üçüncü maden sahasının ilk çeyreğin sonunda tam olarak faaliyete geçeceği basın açıklamasına göre yapıldı. Tam kapasitede, bu site 35 megawatt’ta 850 PH/s hashrate daha ekleyecektir.
  • 30 Aralık 2021’de Kanadalı madenci, Trinity Capital’den %9,5 faiz oranıyla 30 milyon dolarlık ekipman finansman kredisi almayı kabul etti. Basın açıklamasına göre, üç yıllık bir vadede geri ödenebilecek kredi, Hut 8’in Medicine Hut ve North Bay tesislerinde “bazı yeni MicroBT makinelerinin kurulması” ile teminat altına alındı.

Devamını oku: Hut 8, Kasım’da 265 Bitcoin Madenciliği Yaptıktan Sonra ‘Hodl’ Stratejisine Bağlı Kaldı

DÜZELTME (5 Ocak 14:31 UTC): Bu hikayenin önceki bir versiyonu, Hut 8’in bitcoin rezervlerinin mevcut değerinin 220 milyon dolar olduğunu yanlış bir şekilde belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.