Kripto Haber

Candy Clock’ta MLB NFT’leri 2 $. Pazar Yerinde İlk Çıkışta 7 Milyon

Sonbaharda Major League Baseball (MLB) NFT’lerini satmaya başlayan Candy Digital, nihayet 15 Ocak’ta ticaret merkezini başlattı.

Ve satış iştahı oldukça güçlüydü.

Haziran ayında MLB ile ortaklığını açıklayan Galaxy Digital destekli, takas edilemez token piyasası, 2 $ ilan etti. Hafta sonu satışlarında 7 milyon, platformun ilk sekiz saatlik lansmanında 1 milyon dolarlık ticaret hacmini geçti.

Bir temsilci CoinDesk’e verdiği demeçte, işlem hacminin şimdilik Ocak ayının her günü yaklaşık 2 milyon dolarlık satış yapan Dapper Labs’ NBA Top Shot ile rekabet ediyor. Satış rakamları, 2021’in köpüklü zirvelerinden kripto fiyatlarında genel bir düşüşü şaşırtıcı bir şekilde atlatan bir NFT pazarına başka bir bakış sunuyor. Örneğin OpenSea, Ocak ayında şimdiye kadarki en yüksek hacim ayını görürken, ETH aynı zaman diliminde %15 düştü.

Candy’nin MLB pazarı, şirketin düşük işlem maliyetleri nedeniyle kullandığı Palm blok zincirinde çalışır. Candy’nin ilk Lou Gehrig NFT ortak çalışması Ethereum’da piyasaya sürülmesine rağmen, popüler ikincil piyasa OpenSea’de hala 4,5 ETH (kabaca 14.400 $) taban fiyatına sahipken, platform ağın gaz ücretlerini iş modeli için sürdürülemez olarak görüyor.

Candy Digital CEO’su Scott Lawin, “20$ veya 50$’a ürün satıyorsanız, [Ethereum] ana ağında gaz maliyetleri ve işlem hızlarıyla uğraşmak bir sorundur ve Palm’daki gaz maliyetleri sıfıra yakındır,” , CoinDesk’e bir röportajda söyledi.

Daha fazlasını okuyun: Galaxy Digital-Backed Candy Digital Piyasaya Sürüldü, Mürekkepler MLB ile İlk Anlaşmaya Vardı

Solana ve Flow gibi blok zincirlerinde Ethereum olmayan pazar yerlerinin büyük ölçüde kripto-yerel olmayan izleyiciler arasında nişlerini bulmasıyla, günümüzün NFT ortamında yaygınlaşan bir duygu. (Birçoğu, Candy gibi, yalnızca fiat para birimini kabul eder.)

Ürün planları

Lawin, platformun gelecek yıl boyunca MLB ile “sekiz to cilt farklı türde NFT ürünlerini” piyasaya sürmeye hazırlandığını söylüyor; bunlar, yüksek değerli, sınırlı sayıdaki indirimlerden ikincil pazar potansiyeli fazla olmayan fayda tabanlı momentumlara kadar uzanıyor .

“Herkese uyan tek beden olmadığına dair bir tezimiz var,” dedi Lawin. “Ve böylece, dediğim gibi, birçok farklı koleksiyoncuya hitap eden bu ürün ekosistemlerini inşa ediyoruz. ”

Yatırımcılar, platformu 100 milyon dolarlık bir fonlama turuyla 1 dolarlık destekledikleri için konseptin potansiyeli konusunda hemfikir görünüyorlar. Geçen Ekim ayında 5 milyar değerleme.

Daha fazlasını okuyun: Fanatics’e Ait Candy Digital, Insight Partners, SoftBank’tan 100 Milyon Dolar Artırdı

Candy Digital, spor perakendecisi Fanatics’in çoğunluk hissesine sahiptir ve girişimci ve NFT temel Gary Vaynerchuck tarafından desteklenmektedir.

Fanatikler kısa süre önce, fiziksel spor koleksiyon ürünleri pazarında önemli bir oyuncu olan Topps’u Ocak ayının başlarında 500 milyon $’a satın aldı. Topps, NFT alanında, WAX ve Avalanche blok zincirlerindeki ticaret kartları tarzında dijital koleksiyonlarla uğraştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.