Bitcoin

CANLI: FED Lideri Konuşuyor! Altın ve BTC Fiyatlanıyor

ABD merkez bankası FED, merakla beklenen faiz kararını açıkladı. FED, faiz oranını beklentilerle uyumlu formda 0 – 0.25 aralığında sabit tuttu. Bitcoin fiyatı FED kararıyla apansız yükselişe geçip sonra gerilerken, altın fiyatı evvel gerileyip daha sonra tekrar eski pozisyonuna döndü. Karar daha evvel fiyatlandığı için şimdilik piyasalarda önemli bir değişiklik yaratmadı. Bununla birlikte odak noktası FED Lideri Jerome Powell’ın konuşmasında olacak. Jerome Powell karardan yarım saat sonra basın toplantısı düzenliyor. Gözler Jerome Powell’ın açıklamalarında… Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim… Makale FED Başkanı’nın yeni açıklamalarıyla daima güncellenecektir. Açıklamaları kaçırmamak için sayfayı daima güncelleyin!

FED Lideri konuşuyor: İşte Jerome Powell’ın açıklamaları

ABD merkez bankası olan FED, beklenen faiz kararını açıkladı. FED, faiz oranını 0 – 0.25 aralığında sabit tuttu. Bununla birlikte karar metninde faiz artışlarının yakında başlamasının uygun olacağı belirtildi. Ayrıyeten, bilançonun küçültülmesine yönelik operasyonun da sıkılaşmanın akabinde geleceği söz edildi. Karar metninde varlık alım operasyonunun Mart başında tamamlanacağı açıklandı. Metninde ayrıyeten, ekonomik görünüme ait olarak yeni Covid varyantları nedeniyle de risklerin devam ettiği vurgulanırken iktisat ve istihdamın güçlü olduğu, istihdam kazanımlarının da sağlam nitelikte bulunduğu sözlerine yer verildi.

FED kararları piyasa beklentisiyle uyumlu geldi. Altın ve Bitcoin fiyatı FED kararıyla ansızın düşüşe geçti, sonra ise toparlandı. Artık FED Lideri Jerome Powell konuşuyor. FED Başkanı Jerome Powell, faiz kararının açıklanmasından yarım saat sonra basın toplantısı düzenliyor. Jerome Powell’ın birinci açıklamaları şu halde:

Artan enflasyon ve güçlü iş piyasası ortamında, siyasetimiz gelişen ekonomik ortama nazaran kendini uyarlamaktadır. Ekonomik aktivite geçen yıl güçlü bir formda genişledi. Mali ve para siyaseti dayanağı de hane halkının ve işletmelerin sağlıklı finansal şartları ile birlikte iktisadın dirençli olduğunu bizlere gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.