Kripto Haber

Cantor Kapsama Başladıktan Sonra Crypto Miner Riot Blockchain’in Payları %7 Arttı

Kripto madenciliği firması Riot Blockchain’in hisseleri, komisyoncu Cantor Fitzgerald’ın “fazla kilolu” bir derece ve 45 $ fiyat hedefi ile kapsama başlatmasının ardından Salı günü %7’nin üzerinde artışla kapandı.

  • Cantor, madencilik şirketi mayınlı paraların çoğunu bilançosunda tuttuğu için, yatırımcıların dijital varlığa doğrudan sahip olmak zorunda kalmadan bitcoin’e maruz kalmanın en iyi yollarından biri olarak Riot’u görüyor.
  • Broker, Riot’un önümüzdeki yıllarda pazar payı kazanmaya devam etmek için “benzersiz bir konumda” olduğunu söyledi. Cantor raporunda, madencinin 2022’nin ikinci çeyreğine kadar madencilik kapasitesini ikiye katlayarak 750 MW’a, hash oranını ise üçe katlayarak 9 EH/s’ye çıkarmayı planladığını belirtti.
  • Rapora göre madencinin hash oranı sektördeki en yüksek ikinci sırada.
  • Cantor, Riot’un Whinstone’u satın almasının, madencinin üçüncü taraf barındırma sağlayıcılarına olan bağımlılığını azalttığı için emsallerine göre önemli bir avantaj sağladığını söyledi. Broker, satın almanın aynı zamanda onu dikey olarak daha entegre hale getirdiğini ve firmaya madencilik altyapısı ve işletme maliyetleri üzerinde daha fazla kontrol sağladığını da sözlerine ekledi.
  • Nasdaq listesinde yer alan madencilik şirketi, Nisan ayında Northern Veri AG’den Whinstone’u toplam 651 milyon $ nakit ve hisse değeri karşılığında satın aldı.
  • Riot Blockchain hisseleri 24 dolardan kapandı. Salı günü 38.

Devamını oku: Riot Blockchain, Bir Ayda İkinci Kez 2022 Hashrate Rehberini Artırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.