Alt Coin

Cardano Durmuyor: ADA Değerli Haberi Duyurdu!

PoS Blockchain devi Cardano (ADA) kıymetli haberleri duyurmaya devam ediyor. Son gelişmelerde altcoin projesi, EMURGO ile işbirliği içinde üçüncü taraf akıllı mukavele geliştirmeyi hızlandırmak için yeni bir proje başlattığını açıkladı. ADA fiyatı bu gelişmelere olumlu reaksiyon vermeye devam ediyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Cardano, EMURGO iştirakini duyurdu

Cardano ve EMURGO ortasındaki işbirliği, ADA ekosistemini desteklemeyi ve Dapp’leri geliştirmeyi hızlandıracak bir araç yığını oluşturmak için yapılıyor. Resmi açıklamalara nazaran proje iki kademeye bölünecek:

  • Bir altyapı geliştirme şirketi olan Five Binaries, MVP1 için modüler bir araç yığını oluşturacak.
  • Cardano ikinci etap olan MVP2’de ekosistem genelindeki başka projelere ve işbirlikçilere ulaşmayı ve onları projeye katkıda bulunmaya davet etmeyi planlıyor.

Ekosistemde neler değişiyor?

Altcoin projesi geliştiricilerin ağ üzerinde tahliller oluşturması için mevcut seçenekleri çeşitlendireceğini paylaştı. Böylelikle, üçüncü taraf geliştiricilerin akıllı mukavele altyapıları için çeşitli uygulamalar oluşturmasına müsaade verilecek. Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, paydaşlık ile üçüncü taraf akıllı mukaveleler için canlı ve kapsayıcı bir ekosistemi daha da aktifleştirileceğini söylüyor.

DeFi, NFT ve metaverse piyasasındaki son gelişmelerin yanı sırada, 2022’deki ölçeklendirme planları ADA Blockchain’in iyimserliğine katkıda bulunuyor. Altcoin projesi geçtiğimiz günlerde birinci metaverse projesi Pavia’yı tanıttı. Projeye nazaran SundaeSwap ve ISO, 20 Ocak’ta büsbütün fonksiyonel bir beta DEX olarak piyasaya sürülecek. Tekrar Cardano ağında merakla beklenen Hydra ve Mithril tahlilleri, Cardano’nun 2022’de ölçeklendirmeyi planladığı 11 yol ortasında yer alıyor. Ek olarak, bir milyondan fazla ağaç dikme amaçları Ocak ayının başlarında tamamlandı. Şeffaflık ve arazi onarım teşebbüslerinin kamu doğrulamasına hizmet etmek için tüm ağaçlar Cardano Blockchain’e kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.